Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Szyba turystyczna
Autor Wiadomość
riki76
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-28, 19:38   

Witam
Chcę założyć szybkę do mojego domina i mam dylemat rok mojego moto to 1993
biorąc powyższe pod uwagę są dwie aukcje:

http://allegro.pl/szyba-m...5969325841.html

http://allegro.pl/szyba-t...5975109131.html

która będzie właściwa?
 
     
marizaga 
RD02


Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 233
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2016-02-29, 11:56   

jedna do wlocha i jedna do japonca, Ty masz pewnie rd02 wiec ta za 150 pln
 
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2016-02-29, 16:48   

riki76, mam w garażu dwie szybki. Jedna zdjęta z włocha druga z japońca. Jak będę to mogę sprawdzić czy się czymś różnią..
 
     
Tommy 


Wiek: 47
Dołączył: 13 Gru 2015
Posty: 60
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2016-02-29, 18:11   

adziad, a czy dalbys rady mi zwymiarowac te od wlocha? Bo zamierzam cos ulepic. Z gory dziekuje.
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2016-02-29, 18:44   

Tommy, nie ma problemu, tylko kilka dni mi daj.
 
     
Tommy 


Wiek: 47
Dołączył: 13 Gru 2015
Posty: 60
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2016-02-29, 19:55   

spokojnie, mamy czas :D dziękuję. p.s. wymiary takie jak długość i szerokość po łuku wystarczą, no chyba że są inne ważne. ja potrzebuję ich bo będę home made próbował i chce zamówić początkowy wymiar .
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2016-03-01, 18:14   

Mam dwie szyby i wygląda na to, że są wymienne pomiędzy rd02 po lifcie i rd08. Przynajmniej ta szyba która ma niby wycięcie na wlot z rd02 ja miałem zamontowaną w rd08;] Lepiej wszystko widać na fotach (mizerny telefon):



Wszystkie wymiary po łuku. Dopatrzyłem, że jednego wymiaru istotnego nie ma










Gdyby ktoś chciał to ta szybka z czarnym wypełnieniem jest na sprzedaż. Bardzo ładny stan.
 
     
Tommy 


Wiek: 47
Dołączył: 13 Gru 2015
Posty: 60
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2016-03-01, 19:36   

dziękuje bardzo za wymiary - p.s. cena szyby?
 
     
riki76
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-01, 20:34   

Dziękuję, przydatne dane. Tak mam RD02 ale kierunkowskazy mam wbudowane w owiewki, czyli ta za 150zł....rozumiem?
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2016-03-08, 20:27   

Tommy, cena 80pln z przesyłką. Jest w bardzo dobrym stanie, jak ktoś jest zainteresowany to podeślę dokładniejsze foty.
 
     
riki76
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-07, 20:27   

Witam
Zakupiłem szybę z Lostera mam też te śruby z kołkami gumowymi. I tu pytanie: jak się mocuje szybę, czy wystarczy nawiercić otwory i w te otwory włożyć te kołki gumowe, potem szyba i przekręcić śrubkami?
 
     
elcede 
elcede


Wiek: 40
Dołączył: 06 Lip 2017
Posty: 44
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2017-09-01, 09:04   podmuchy

Odkopię stary temat ale mam pytanie związane z szybą: mam taką z wycięciem na wlot powietrza nad reflektorem. Zamontowana słabo bo do plastików (chyba wykorzystam patent z rurką alu z tego tematu). Do tej pory jeździłem w kasku z podnoszoną szczęką, było głośniej niż na poprzednim moto (Virago 750 z szybą), ale stwierdziłem, że tak ma po prostu być. Teraz kupiłem kask dual sport LS2 Pioneer i jest straszny hałas powyżej 60km/h na wlotach wentylacji z boku poniżej szyby. Pomyślałem, że tak musi być, ale wstałem i gdy głowa znalazła się powyżej szyby a kask dostał całe powietrze z przodu to okazało się, że nie jest taki głośny. Czyli coś przez tą szybę nie tak, raczej jakieś boczne turbulencje. Ciekawy jestem jakie jest wasze odczucie? Czy może u mnie jest coś nie tak. Zastanawiam się albo nad zdjęciem szyby, albo szukaniem innego kształtu tak aby te boczne turbulencje nie były takie dotkliwe.
 
     
Ostasz 
NX 650 '94


Wiek: 36
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 729
Skąd: Białołęka, Wołomin
Wysłany: 2017-09-01, 09:17   

elcede napisał/a:
głowa znalazła się powyżej szyby


Ej, a nie masz tak, że struga powietrza wali Ci prosto w głowę i dlatego jest hałas? A jak podniesiesz trochę głowę, lub się schowasz za szybą, to ciszej?

Bo ja tak mam niestety (poprzedni właściciel był o 10 cm niższy) i od pewnego czasu jeżdżę bez szyby i o dziwo mam wrażenie, że jest ciszej.
Ale jest i wada - w deszczu wyraźnie więcej leci Ci na klatę niestety :-( Także teraz na dłuższe przeloty z niepewną pogodą zakładam szybę.

Rozwiązanie - ustawienie szyby pod takim kątem i wysokością, że by struga powietrza szła Ci nad głową. Ewentualnie deflektor na górę ale: a) Ja jakoś ich nie lubię; b) u mnie szyba przykręcona do plastików + deflektor i całość strasznie się bujała, trząsła - trzeba dać jakieś wzmocnienie (np. ten patent z rurką).

Ja zamierzam za jakiś czas zrobić taki myk ze zmianą kąta ustawienia szyby i zobaczymy. Jak zrobię to się pochwalę na forumie.
 
     
elcede 
elcede


Wiek: 40
Dołączył: 06 Lip 2017
Posty: 44
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2017-09-01, 09:28   

Mi się wydaje, że to bardziej z boku idzie. Jak symuluje deflektor przykładając rękę to wiele się nie zmienia. Z boku nie mam już jak zasymulować. No i jak wstanę to prędkości nawet 80km/h i więcej nie powodują takiego hałasu, więc domyślam się, że albo szyba daje jakieś turbulencje, albo kask tak zaprojektowany, że musi dostawać powietrze centralnie z przodu i wtedy opływ jest lepszy. Szyby niestety nie da rady ustawić inaczej bo przykręcona na sztywno nitami. Chyba, że zmienię na śruby, usztywnię stelażem i wtedy będę próbował.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13