Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Raviking
2011-02-18, 18:46
Problem, którego nie ma
Autor Wiadomość
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2011-02-03, 09:37   Problem, którego nie ma

piesy napisał/a:
Kupiłem dominatora 2 tygodnie temu i przejechałem jakiś 500 km. Silnik cicho pracuje olej wymieniony pali od kopa przebieg 46kkm. Nie wiem czy prawdziwy. Co można w nim jeszcze sprawdzić? Dziwnie sie czuje bo wszystkie sprzęty jakie miałem do tej pory wymagały jakichś napraw. A tu nic nie trzeba grzebać. Warto sprawdzać luz zaworowy czy łańcuszek rorządu?


madart napisał/a:
jak nic sie nie dzieje to tylko olej sprawdzaj i jed 1/4
Może ktoś przed tobą zrobił co trzeba?
Jak chodzi cicho to znaczy że jest w świetnej kondycji. Jak zacznie się tłuc to też daleko zajedziesz
Zawory słychać, tak samo rozrząd. Dekomprestator też.


tezla napisał/a:
Zawory jak słychać to jest jeszcze dobrze w porównaniu z tym gdy są za ciasne luzy i ich nie słychać to dużo gorsze bo potem się kwalifikują do docierania. Sprawdzać luzy zaworowe powinien umieć każdy bo robi się to co 6 tys km.

Ja tam wole po zakupie motocykla rozebrać i sprawdzić przynajmniej wiem że mi się wtedy kilkaset km od domu nie rozpadnie łożysko w kole czy woda i błoto wedrą w nienasmarowane połączenia itd...


wartburg napisał/a:
zaworki sprawd 1/4 dla własnego spokoju - uważaj na dokręcanie zaślepek na dekielku ( dokręcasz LEKKO ) ... gwint lubi się zerwać przy odkręcaniu


michalklb napisał/a:
ja bym sie jeszcze pokusił o sprawdzenie stanu łożysk i ich przesmarowania żeby za szybko nie umarły
 
 
     
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-16, 13:02   

Mam podobną sytuację. Rozwiązałem to sobie w ten sposób, że robię sobie wypady niezbyt daleko od domciu (w razie jakiegoś problemu), przyzwyczajam się do moto i jego "fochów", w garażu rozkręcam poznawczo na tyle, aby móc wrócić do stanu wyjściowego, czytam, szukam, dokręcam, macam, sprawdzam, czyszczę, reguluję, odkrywam nowe tajemnice... Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi.
 
     
Jachu
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-01, 20:25   

Właśnie takiego wątku szukałem, też kupiłem Dominatora niedawno. Nic się z nim nie dzieje ale jak to zwykle w Polsce bywa, pewności przeszłości motocykla nik nie może być pewien, loteria. Dlatego też chciałbym w nim zrobić to co powinno się zrobić po zakupie. Kilka z tych rzeczy już wymieniliście, ale może by tak stworzyć taka listę "co powinno się sprawdzić i co wymienić". I tak:

1. Olej
2. Zawory
3. Łożyska (które, jeżeli ktoś mógłby sprecyzować)
...

co jeszcze?
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-09-02, 00:33   

Lozysk nie ma za wiele :)
Kolo przednie i tylnie, lozysko glowki ramy - jesli czujesz ze 'wskakuje' w pozycje na srodku przy przednim kole w powietrzu.
Lozyska wachacza i kiwaczki czyli w tych dzwigniach miedzy amorem tylnim a wachaczem. Trzeba to wszystko rozkrecic i napchac tam smaru do lozysk. W japoncach jeszcze czesto jest wytluczona tulejka amortyzatora, ta u gory - to czuc wszystko jako luz na wachaczu gdy jest w powietrzu.
Wiecej nie potrzeba. Wymienia sie jak sie zuzyje.
Jak juz robisz serwis startowy to wymien filtr powietrza i swiece.
 
     
Jachu
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-02, 20:05   

Dzieki Madart, tak zrobię

Kurde chyba zapeszyłem z tym że się nic nie dzieje, zdarzyło mi się ze trzy razy że na wolnych obrotach, ciepłym silniku, strzelił i zgasł, dzisiaj np na światłach. Odpala potem od razu ale co to może być i czy zacząć badać sprawę? Co myślicie?
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-09-02, 20:44   

Mocno strzelil czy tylko puknal? Jakie masz wolne? Ustaw na 1500 na rozgrzanym, moze pomoc. Regulowales te zawory?
 
     
Kubeko 
GÓRAL ŻYWIEC


Wiek: 48
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 512
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2011-09-03, 22:47   

a może najpierw zgasł, a potem strzelił... np. cofnęło tłok, i dostało sprzęgło rozrusznika... jeśli tak to raczej normalne i zdarza się, niestety
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14