Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Poszukiwany motocyklista!!!
Autor Wiadomość
wrona 


Wiek: 42
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 160
Skąd: Kuropatnik
Wysłany: 2017-05-19, 13:14   

ptasiu, co do tego W tym okresie sądy literalnie podchodziły do sytuacji, gdzie ktoś po kilku głębszych, szedł sobie do domu prowadząc na pieszo rower, ale w protokołach policji było napisane PROWADZIŁ POJAZD W STANIE NIETRZEŹWYM.
Nie zgodzę się coś wiem na ten temat i nie znam przypadku że ktoś za prowadzenie roweru zostaje pozbawiony prawa jazdy.
Dopiero jeżeli ktoś porusza się pojazdem mechanicznym a za taki jest uważany rower łamie prawo, a w tej chwili jest to wykroczeniem i nie traci się za to uprawnień..
 
 
     
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-20, 15:20   

wrona napisał/a:
Nie zgodzę się coś wiem na ten temat i nie znam przypadku że ktoś za prowadzenie roweru zostaje pozbawiony prawa jazdy.


Ja natomiast znam kilka takich przypadków, ale to dawne czasy, o których pisałem.... Można znaleźć sporo jeszcze na ten temat w internecie, jak ktoś chce, podpowiem, chociażby tu:

http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=2812.0

Oczywiście też uważam takie sytuacje za the billne, niemniej jednak miały miejsce i wyroki zapadały. Kto walczył dalej - najczęściej wygrywał, ale byli tacy, co nie mieli czasu/sił/pieniędzy/wiedzy...

Sprawę wątpliwość PROWADZENIA ROWERU rozwiał dopiero dodatkowy wyrok SN

" Przez prowadzenie pojazdu należy rozumieć wprawienie go w ruch, kierowanie nim, nadawanie prędkości i hamowanie w sposób zgodny z konstrukcją pojazdu. Nie jest prowadzeniem pojazdu prowadzenie go obok siebie (np. motocykla) albo pchanie siłą mięśni ludzkich." LEX 2010.

Wszyscy przyznamy, że ten zapis nie był zbyt szczęśliwy, dobrze, że został doprecyzowany...

wrona napisał/a:

Dopiero jeżeli ktoś porusza się pojazdem mechanicznym a za taki jest uważany rower łamie prawo, a w tej chwili jest to wykroczeniem i nie traci się za to uprawnień..


W tej chwili tak, natomiast napisałem wyraźnie, o "tamtym okresie" - który trwał do 9 listopada 2013 r., kiedy to zmieniły się przepisy i faktycznie jest to teraz wykroczenie.

wrona napisał/a:
Moi drodzy wydaje mi się że wjechanie na przejście dla pieszych rowerem jest wtargnięciem, a to robi wielka różnicę.
Moim zdaniem jeżeli gość potrącił dziewczynkę, która wjechała na przejście i zatrzymałby się może uniknął by kary.


Wtargnięcie na jezdnię na przejściu dla pieszych może i robi wielką różnicę, ale nie dla wszystkich. Mój kolega z pracy miał niedawno taką przygodę:

http://www.asta24.pl/2017...u-dla-pieszych/

Kobiecina wg świadków i policji WTARGNĘŁA na jezdnię, ale niestety po 5 dniach zmarła w szpitalu, kumpel nie ma na razie prawka, czeka na wyrok sądu, jest bez pracy. Tyle mogę powiedzieć z autopsji o wtargnięciu na przejście, choć nie neguję, że dla kierowcy są to wyjątkowo trudne sytuacje. Pracując jako instruktor nauki jazdy przez 8 lat bardzo uczulałem swoich kursantów na takie sytuacje i ćwiczyłem z nimi do znudzenia "prowokowanie" pieszych do wejścia na przejście, szczególnie względem dzieciaków i osoby starsze....

Wrona, nie zrozum mnie źle, nie jestem alfą i omegą ani absolutnie nie kreuję się na jakiegoś znawcę, ale mój osąd wykreowany jest przez doświadczenie i faktyczne przypadki. Należy także wziać pod uwagę fakt, że w polskich sądach - odwrotnie niż w krajach kultury anglosaskiej (głównie Wielka Brytania i Stany Zjednoczone) precedensy stanowią nadal obok prawa ustawowego (statutowego) podstawowe źródło prawa. Dlatego może się zdarzyć i się zdarza, że zapadają dwa różne wyroki w identycznych sprawach.
 
     
wrona 


Wiek: 42
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 160
Skąd: Kuropatnik
Wysłany: 2017-05-22, 08:36   

ptasiu, wydaje mi się :mrgreen: ze rozwiałeś moje wszystkie wątpliwości i w tym i w każdym innym przypadku sprawa musi być zbadana pod każdym względem., i coś co na pozór jest oczywiste w dalszej części śledztwa lub dochodzenia musi zostać wyjaśnione
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12