Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Niespodziewanie gaśnie w czasie jazdy
Autor Wiadomość
blaadee
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-10, 13:55   Niespodziewanie gaśnie w czasie jazdy

Witam, chwile mnie tu nie było bo wszystko grało po remoncie, ale od pewnego czasu mam problem taki że w czasie jazdy gaśnie motor jest to losowe, nie raz 3 razy na 100km nie raz raz. Gdy silnik gaśnie obrotomierz spada do zera, na postoju przy pierwszej próbie odpalenia nieraz potrafi mocno strzelić z wydechów, a za drugim razem odpala i już jedzie normalnie. Sprawdzałem kostki od czujnika położenia wału i inne i niby jest ok, świeca też ok. Druga sprawa to sprzęgło, po remoncie motor ma większą moc i sprzęgło zaczeło ślizgać, nie raz ślizga nie raz jest ok. Jakie tarcze i sprężyny polecacie.

Przykładowo, jade 120km/godz nagle gaśnie, obrotomierz spada, redukuje 4-3-2-1 i nie ma mowy zeby sie chociaż odezwał, stane pierwsze krecenie albo strzeli z wydechu, albo nie odpali, przy drugim kreceniu odpali od strzała i już jedzie normalnie.
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2017-04-10, 17:28   

blaadee, według schematu sygnał z modułu idzie jednocześnie na cewkę zapłonową i na obrotomierz. Czyli jak cewka, kabel WN lub świeca byłyby wadliwe to nie objawiałoby się to opadaniem wskazówki obrotomierza. W przypadku gdy wskazówka opada a silnik dalej jest na obrotach to zazwyczaj (jeżeli jesteś pewny wtyczek i przewodów) winny jest moduł, dużo rzadziej impulsator. Powinieneś też wykluczyć słaby styk czujnika nóżki bocznej, a najlepiej go zmostkować dla świętego spokoju. Wychodzi na to, że moduł to usterka z którą spotka się w ostateczności chyba każdy dominator...

 
     
blaadee
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-10, 17:47   

Czyli, najlepiej by było podstawić moduł zapłonowy, czy podejdzie moduł od HONDY SLR 650 97r (hiszpania) ? i na odwrót, czyli zamieniamy się z kumplem modułami i jezdzimy, ewentualnie gdzie w slr jest cdi. Moja honda to Tokyo japan 88r. Jaką rezystancje powinien mieć czujnik połozenia wału ?
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2017-04-10, 18:04   

blaadee, i tu się zaczyna zabawa, moduł włożony od slr nie będzie działał. slr na pewno ma czujnik stopki a 88dominator nie ma. Dodatkowo w roczniku 88 (zaznaczam produkcji, a nie pierwszej rejestracji bo to mylące co jest wbite w dowodzie) miejsce w module na czujnik stopki jest podpięte do masy, w roczniku po 88 jest puste, wisi w powietrzu nic tam nie jest podpięte. W rocznikach gdzie jest czujnik stopki to jego obwód jest tam zapięty.

Wniosek z tego taki, że bez przerobienia instalacji żaden zamienny z dostępnych modułów oprócz oryginału z 88 nie będzie działał.

Masz schematy:

'88



tutaj masz z manuala porównanie 88 i after 88, obczaj moduł

https://www.dropbox.com/s...iagram.pdf?dl=0

Schemat z czujnikiem stopki masz w poście poprzednim (tylko z moją instalacją w motorze się kolory przewodów nie pokrywają)

Edyta:

W moim Elzy i jeszcze jednego kolegi zgadza się z kolorami ten schemat z czujnikiem stopki. Z resztą poradnik podpinania chińskiego modułu z potencjometrem też się z tym schematem pokrywa:

Ostatnio zmieniony przez adziad 2017-04-10, 18:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2017-04-10, 18:24   

Nie wiem jak slr ale fx vigor ma już wielki moduł chyba na ponad 20 pinów jak w ścigaczach.
 
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2017-04-10, 18:29   

wojtekk, taaaak, no coś mi z tym też świtało ale myślałem że jedynie xbr ma ten inny moduł i więcej cycków na kole impulsatora. Czyli od slr nie będzie wcale pasował tak jak i od xbr.
 
     
fleszuu
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-10, 20:42   

Miałem bardzo podobny przypadek i winny był moduł, a dokladniej 8 zimnych lutów w jego wnętrzu :-) Ale zanim do tego doszdlem to też wszystko (co opisane wcześniej przez kolegów) po kolei sprawdzalem :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12