Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Raviking
2011-07-06, 20:33
Licznik rowerowy w motocyklu
Autor Wiadomość
nx-rider 
Dawid


Wiek: 41
Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 874
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2017-02-08, 06:55   

wojtekk napisał/a:
czyli pozostaje wiertarka raz do roku.

Oj Wojtuś - pozostaje być uczciwym
Mamy na forum już jednego na którego wołają "forumowy naciągacz"
Chcesz aby za tobą wołali "Mietek handlarz" :?: :-P :?:

A tak wracając do sprawy w mojej TE 510 jak we wszystkich do rocznika 2005 seryjnie jest zamontowany elektroniczny licznik firmy SIGMA
 
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2017-02-08, 16:34   

nx-rider, jaki kurna naciągacz nie wiem o co ci kaman. Chłop napisał, że będzie prawdziwy stan licznika wpisywał na sigmę i kontynuuje go dalej a dla przeglądu coś musi wykombinować jak robią problemy :roll:
Może ma jeździć bez przeglądu bo komuś się usra, że licznik nie działa masakra.
 
 
     
nx-rider 
Dawid


Wiek: 41
Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 874
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2017-02-08, 18:44   

Wojtek czego się pieklisz ?
"Forumowy naciągacz" to nie o Tobie, Był ktoś tak nazwany, zainteresowany wie o kogo chodzi choć już dawno w większym gronie doszliśmy do wniosku że to były tylko bezpodstawne oskarżenia
Na przeglądzie i przez 10 lat możesz podawać ten sam stan licznika, a diagnoście nic do tego że ty motor na rękach przyniosłeś i tak też go odniesiesz
Nie napisałem również że ktokolwiek ma jeździć bez przeglądu.

Tak więc luzik
 
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2017-02-08, 18:49   

;-) :-)
 
 
     
tomekz 


Wiek: 46
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 340
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2017-02-08, 19:17   

Forumowy naciągacz to ja :-)

Sprzedałem jednemu forumowiczowi sprawny moduł i po kilku miesiącach od transakcji publicznie na forum napisał że moduł był zepsuty i że oszust i naciągacz jestem.
Zaproponowałem że skoro taki bubel mu sprzedałem to oddam kasę za moduł jak mi go odeśle ale jakoś nie skorzystał ...
Pewnie się bał że na tej transakcji ponownie zostanie oszukany ;-)
 
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2017-02-08, 19:19   

tomekz, wszyscy wiemy i już nic od Ciebie nie kupimy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
     
Krzycho
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-11, 10:23   

krzysiek_DTR napisał/a:


Co do tego nie byłbym taki pewny. Od tego jest zdaje się właśnie CEPIK (chyba, że jeszcze jakiś inny system), żeby każda stacja diagnostyczna miała dostęp do historii pojazdu.


To już nic nie rozumiem, bo ja na wspomnianej stacji z uszkodzonym licznikiem przeszedłem przegląd bez problemu.
 
     
marizaga 
RD02


Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 233
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2017-02-11, 12:24   

jest mozliwosc, ze pojazdem nie jezdzisz, wiec kilometrow nie przybywa. Badanie techniczne wykonujesz, poniewaz taki jest wymog. Oficjalnie tak to mozna przedstawic. Na badaniu nic nie wspominasz o niesprawnosciach licznika.
 
 
     
chico 
Piotrek


Wiek: 40
Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 46
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2017-02-15, 11:22   

krzysiek_DTR napisał/a:

PS: Zapomniałem wspomnieć o montażu czujnika tej sigmy, jest oczywiście na kablu, ale nie ma problemu z motaniem magnesu do szprych jak to bywa z rowerowymi licznikami. Tutaj dostajemy w zestawie 2 małe magnesy neodymowe (jeden większy, jeden mniejszy) i wkładamy któryś z nich w śrubę na tarczy hamulcowej. Sam czujnik bezpośrednio do lagi trytkami przypinamy i wszystko hula plug&play. Na początku się obawiałem, czy mi ten magnesik nie odpadnie podczas jazdy po kamieniach ale nie ma szans, jeżdżę już rok i magnesik ani myśli opuścić swojego miejsca.

Pozdrawiam!


Hej, podeslij prosze fote gdzie widac ten magnes na tarczy hamulcowej i moze czujnik na ladze - chcialbym zobaczyc jak to wyglada po zamontowaniu na dominie...Tez sie zastanawiam nad tym MC-10
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2017-02-15, 11:47   

Hehe. Ja to robie z partyzanta, czujnik na trytki do linki licznika zaraz przy ślimaku, a magnes do szprych na poxiline:) jeszcze się nigdy nie urwało. To taka wersja dla niechlujów:)
 
     
Sarmata39 


Wiek: 57
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 111
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2017-02-15, 17:18   

Mam w moim Hondaczu Sgme MC10 i bardzo sobie ją chwalę . W moich trzech rowerach również są Sigmy , ale one nie pasują do moto ponieważ , mają za krótkie przewody , oraz są one za cienkie . W Sigmie Mc 10 są grube przewody oraz tak długie że musiałem je skracać .
Czujnik mocuję trytytkami albo jak kto woli opaskami elektrycznymi ( chociaż jest jeszcze parę innych nazw ) do lewej goleni . Przewód z czujnika jest prowadzony wzdłuż przewodu hamulcowego . Sigma dostarcza w zestawie różne wersje magnesów , mnie najbardziej odpowiada ten mikro . Wkładam go palcami do środka śruby mocującej tarczę ( jest to chyba magnes neodynowy , cholernie mocny , żeby go wyciągnąć używam kombinerek ) I zestaw działa . Miałem kiedyś taki oryginalny zestaw w Hasce 450 TE , tylko że tam czujnik był osadzony na gwincie w zacisku a magnes w jednym z otworów tarczy ( nie biorący udział w procesie hamowania ) . Polecam ten zestaw Sigmy MC 10
 
 
     
krzysiek_DTR 


Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 136
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-02-16, 10:11   

chico napisał/a:
Hej, podeslij prosze fote gdzie widac ten magnes na tarczy hamulcowej i moze czujnik na ladze - chcialbym zobaczyc jak to wyglada po zamontowaniu na dominie...Tez sie zastanawiam nad tym MC-10


Spoko, jutro zrobię jakieś foto i wrzucę. Mam wszystko dokładnie tak samo zamontowane jak opisał Sarmata39.

Pozdrawiam!

edit: dorzuciłem fotki

File_000.jpeg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 1,42 MB

File_003.jpeg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 1,14 MB

File_005.jpeg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 1,37 MB

File_006.jpeg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 1,87 MB

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16