Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
zbiornik zamknięty na amen
Autor Wiadomość
Artek 
Bus drajwer


Wiek: 54
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 612
Skąd: Stąd
Wysłany: 2016-09-02, 07:44   zbiornik zamknięty na amen

Ponieważ jestem najbardziej nierozgarniętą osobą na forum,założyłem ten temat jak się dostać do zbiornika paliwa nie mając kluczyka.W środę wracając z pracy skończyło mi się paliwo,więc porzuciłem kochankę na osiedlu i pojechałem autobusem,byłem wkurwiony i zmęczony,nie upilnowałem kluczyka który był mi potrzebny tylko do tankowania.Wczoraj zatankowałem tylko 10 l przez kranik,przy okazji dowiedziałem się że w układzie paliwowym są dwa filtry (sitka),co robić?paliwo zaraz się skończy,a nie chcę powtarzać akcji kranik.
 
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2016-09-02, 08:33   

Artek, https://www.google.pl/web...%B3w%20warszawa
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2016-09-02, 10:20   

Artek, na lawetę i na Rogacz, może któryś kluczyk spasuje. ;-)
 
 
     
nx-rider 
Dawid


Wiek: 41
Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 874
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2016-09-02, 10:40   

Artek napisał/a:
Ponieważ jestem najbardziej nierozgarniętą osobą na forum


I proszę mi się tu z kolegą nie kłócić w tej kwestii :-P

Artek toż ty kupiłeś już tyle zbiorników że mógłbyś w nich trzymać strategiczne rezerwy paliwa dla całej RP, zamontuj któryś z nich w miejsce swojego "trwale zamkniętego" i po problemie.

A tak serio to albo musisz zniszczyć korek aby się dostać do środka albo skorzystać z linku który przesłał Adziad.
 
 
     
Artek 
Bus drajwer


Wiek: 54
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 612
Skąd: Stąd
Wysłany: 2016-09-02, 11:25   

pomysł dobry,tylko co potem jak otworzę?
 
 
     
Artek 
Bus drajwer


Wiek: 54
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 612
Skąd: Stąd
Wysłany: 2016-09-02, 11:29   

z dwóch plastikowych zbiorników które mam,tylko w jednym jest nadzieja,ale trzeba przerabiać mocowania,trzeba by uciąć stare,nie wiem czy chcę się w to bawić i ranić motocykl,kurde ja nie mogę mieć żadnych kluczyków,bo wszystko gubię,przydał by się zbiornik który pasuje do domina na crossowy korek,chyba nikt nie będzie aż tak zdesperowany żeby kraść paliwo przez korek,dużo łatwiej przez kranik,więc najchętniej chciałbym zamontować taki korek bez kluczyka.
 
 
     
hansel 
TH2


Zabezpieczenie: 12345
Wiek: 24
Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 167
Skąd: SLU
Wysłany: 2016-09-02, 19:43   

Artek, tylko nie kombinuj z jakąś wiertarką bo wybuchniesz :-D zrób jakąś wajche i wyłam dziada, bedziesz mogl potem otwierać nawet srubokrętem ;)
 
 
     
Artek 
Bus drajwer


Wiek: 54
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 612
Skąd: Stąd
Wysłany: 2016-09-03, 00:31   

hansel, przybliż proszę pomysł ze śróbokrętem, bardzo mi się podoba, gdzie mam łamać :mrgreen: .A jak by zniszczyć zamek ale tak żeby dawał się obracać czym kolwiek?
 
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2016-09-03, 07:34   

Artek, chyba o coś takiego chodziło http://lca.pl/image.php?id=13345&size=1 lub podobny twardy płaskownik co by przekręcić na siłę.
 
 
     
Artek 
Bus drajwer


Wiek: 54
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 612
Skąd: Stąd
Wysłany: 2016-09-03, 10:59   

Sprawa załatwiona,dziękuję za zaangażowanie grypy,Hansel dzięki za pomysł ze śrubokrętem :D,to było dość proste,teraz mogę otwierać i zamykać nawet scyzorykiem,ale nie byle gównem bo trzeba użyć trochę siły więc "kluczyk" musi być konkretny,nie jakieś chińskie pitu pitu.
 
 
     
grzała
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-07, 12:46   

Trzeba było próbować https://www.youtube.com/watch?v=NPtyBfpgyzQ
wtedy jeśli wkładka jest rozbieralna można byłoby dostosować do kluczyka od stacyjki.
Z resztą teraz po wyłamaniu można by spróbować dopasować do tego kluczyka, co prawda nie wiem czy w Dominatorze da radę dostać się do wkładki jakoś bez większej babraniny.
Ewentualnie teraz zalej wkładkę jakimś preparatem typu WD-40, powinno się lżej otwierać.
 
     
Bicio 
biczson


Wiek: 106
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 1299
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2016-09-08, 10:14   

Czizas jest pierdyliard firm które by Ci to otworzyły i dorobiły kluczyk za 50 zł...
 
 
     
Artek 
Bus drajwer


Wiek: 54
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 612
Skąd: Stąd
Wysłany: 2016-09-08, 19:32   

Bicio, na pewno,ale ja mam problem z kluczykami,telefonami,portfelami i tym całym osobistym pierdolnikiem.Więc dobrze wyszło że wyeliminowałem wszystkie kluczyki potrzebne do jazdy moim ulubionym jak na razie sprzętem.
 
 
     
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-10, 20:06   

grzała napisał/a:

Ewentualnie teraz zalej wkładkę jakimś preparatem typu WD-40, powinno się lżej otwierać.

Tego lepiej nie robić. Z doświadczenia wiem, że primo po pierwsze, kluczyk jest zawsze usyfiony tłustym, więc cała kieszeń i jej zawartość się tłuszczy i śmierdzi, primo po drugie - zbiera wszystko z otoczenia, co skutkuje tym, że po jakimś czasie wewnątrz zamka mamy klejącą maź. Osobiście korzystam w zamkach z patentu zwanym SUCHY SMAR, a jak coś jest zapieczone (zamek, gwint) - to wytrychem jest NAFTA - dobrze penetruje i smaruje -> tylko bez rubasznych uśmieszków proszę...

smar.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 266,6 KB

 
     
grzała
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-18, 18:16   

Masz rację, przy prawidłowo działającym zamku jak najbardziej. Artek swój wyłamał, więc tu już wiele nie zaszkodzi a oleje lekkie po odparowaniu rozpuszczalników dają radę i po 2-3 dniach już kluczyka nie brudzą.

Troszkę już z zamkami miałem do czynienia, dorabiałem kluczyki do wkładki, wkładki do kluczyka, bywały otwarcia bez kluczyka na własne potrzeby oczywiście, więc jak by ktoś potrzebował coś w temacie - podpowiem, pomogę ;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14