Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Raviking
2011-02-18, 18:35
Wolne obroty - dławienie... gaśnie
Autor Wiadomość
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2011-02-03, 09:12   Wolne obroty - dławienie... gaśnie

Jaskier napisał/a:
Witam wszystkich

Mam taki problem, który męczy mnie odkąd kupiłem Nx 650...
gdy silnik jest 1/4 imny i ciepły wszystko jest ok ! Nic się nie dzieje. Następnie zostawiam go na wolnych obrotach i obserwuje, co będzie za kilka minut gdy się dogrzeje tak jak ma być, przed jazdą... i tu się wszystko zaczyna:

co kilka minut zaczyna przerywać coś prace śilnika (śilnik nie gaśnie, ale próbuje)i po przerwaniu chodzi dalej równo, a po kilku takich próbach GA?NIE

w trasie, gdy dojeżdzam do (np. świateł, czy stoje w korku próbuje to samo i częsciej gaśnie, musze trzymać na obrotach...)

Wymieniłem :
-filtr powietrza
-filtr oleju
-świecę na irydową z katalogu (żadnego rezultatu)
-olej

Jeśli chodzi o jazde śmiga idealnie, kompresja dobra, nigdy mi nie zgasł w czasie jazdy ! Nic nie syczy w silniku, nie puka jest ok Tylko te wolne obroty, gdy jest gorący...

Czy to możliwe, że ga 1/4 nik mógłby być zasyfiony ?
Proszę o pomoc i pozdrawiam


madart napisał/a:
Jakie masz te 'wolne' obroty? Bo równie dobrze to może być 1300 jak i 1800
Najprawdopodobniej ga 1/4 nik, mieszanke masz dobrą? Syfy w paliwie się zdarzają, i to częściej niż sie można spodziewać


michalklb napisał/a:
ja mialem podobną sytuacje tylko u mnie jakimś cudem dostało sie troche wody do fajki i może przewud był uszkodzony i to powodowało że sobie gasl czasami.Singiel ma to do siebie że jak jedna iskra wypadnie to własnie tak zamula albo gasnie


Jaskier napisał/a:
1500 wtedy przerywa, potem gaśnie, ale zminiejszyłem teraz do 1300 to daj spokój... gaśnie jak już jest zagrzany co kilkadzieśiąt sekund...


maniek napisał/a:
jeżeli wygląda to u Ciebie jak tu: http://priv.socjum.pl/vid...e_mojego_domina
to mi pomogło ogólne czyszczenie, regulacja zaworów i zwiększenie luzu na lince od ssania.
Po rozgrzaniu skręć kierownice na maxa w lewo jak zdechnie to masz problem z linką ssania.
Obroty mam ustawione na 1400-1500 na ciepłym.


wartburg napisał/a:
nie dostaje paliwa - na 100%
ale wszelkie regulacje nie mają sensu w tak niskich temperaturach (zewnętrznych/obecnych)


jaskier napisał/a:
maniek u mnie to wszystko ładnie chodzi,jak na moje rónież amatorskie ucho nie mam problemu z odpalaniem czyby to był zimny czy gorący... poprostu lekko przerwie w pewnym momencie i dalej pracuje przez kolejną minute , a jak gaśnie to nie tak często, ale gaśnie i odpalam ponownie, po jakimś czasie znów to samo (Jeśli chodzi o sprawdzenie na postoju) w trasie lubi często gasnąć tak jak pisałem... Obowiązkiem moim jest posłuchac waszych rad i zobaczymy, jak wyeliminuje ten syf to będzie gitara


track99 napisał/a:
Hi, miałem podobny problem, sprad 1/4 przewody podciśnienia idace do i wychodzące z ga 1/4 nika, jeśli są sparciałe wymień na nowe.
Pozdrawiam


Jaskier napisał/a:
track99 spróbuje z tymi przewodami, zobacze co się będzie działo...
 
 
     
spider2you
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-08, 13:23   

Jak dziś poje 1/4 dziłem, to miałem taka rzecz, że jak redukowałem z 4 na 2 bieg - dojeżdżając do świateł, to mi strzelał z tłumika delikatnie i dławiło go czasami.
Może to głupie pytanie, ale proszę o poradę bardziej doświadczonych Domimaniaków.
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-02-08, 15:51   

jak czasami to norma ,jak czesto=regulacja zaworów.Oznacza to jak już napisał madart bogatą mieszankę :mrgreen:
 
 
     
maniek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-09, 07:35   

Raviking napisał/a:
jak czasami to norma ,jak czesto=regulacja zaworów.Oznacza to jak już napisał madart bogatą mieszankę :mrgreen:
sprawd 1/4 jak wygląda luz na lince od ssania
 
     
spider2you
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-09, 13:35   

Podregulowane obroty i mieszanka - teraz nie gaśnie, choć czasem z tłumika strzeli, ale już sporadycznie - dzięki za podpowied 1/4 .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13