Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Słaby hamulec tarcza tył.
Autor Wiadomość
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2013-05-11, 21:11   

wojtekk, i jak rozwiązałeś problem hamulca?
Przed weekendem majowym, czyściłem tylny zacisk i wymieniałem płyn. Mam w zwyczaju delikatnie przecieranie okładziny klocka. Nasmarowane, poskładane, odpowietrzone -> wsiadam a hamulec kiepsko... Pomyślałem, że dzieje się to co u wojtekk-a, szkoda mi było pogody na ponowne przeglądanie zacisku, więc je 1/4 dziłem dalej i po kilkudziesięciu kilometrach hamulec wrócił do normy.
Wniosek nasuwa się taki, że przetarte papierem klocki potrzebowały kilometrów, żeby znów ułożyć się z tarczą.
 
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2013-05-12, 08:42   

kmaj, Moje klocki były prawdopodobnie zanieczyszczone i przetarłem je jak piszesz papierkiem jeszcze. W między czasie zmieniłem jeszcze pompkę hamulcową ale to nie zmieniło nic. Po około 100 km hamulce hamują. Myślę że dobrze bo od zakupu motoru były tylne do bani.
 
 
     
Artis
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-16, 18:01   

Witam.
Odświeże temat bo u mnie jest ten sam problem...:( Jak wśadłem po zimie na moto to na pierwszym zakręcie o mało nie wleciałem pod auto z naprzeciwka ! Skręcam, deptam na tylny a tu NIC :shock: Kuźwa jeszcze z dzieciem z tyłu jechałem :oops: Dobrze że prędkość nie była duża to sobie przednim pomogłem, ale nogło być nieciekawie jakby przód się pośliznął... :evil: Wróciłem do chaty, odpowietrzyłem i działał. Słabo jak od czasu zakupu ale działał. Wczoraj siadam cisnę i znów nic:( Odpowietrzenie ledwo psika. Ściągnąłem zacisk z ośki, (klocki ok) próbuję pompować a tam nawet tłoczka nie wysunie :( Wcisnąłem tłoczek na maksa, próbuję... nadal nie wysuwa :( Chciałem rozebrać pompkę bo też ją zdemontowałem ale muszę najpierw załatwić specjalne szczypce do zdjęcia pierścienia pod gumką. Pytanie; są gdzieś do nabycia zestawy naprawcze do tych pompek? Przeszukałem forum i nic nie znalazłem.... Czy może nowa pompka konieczna?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12