Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kręci do 4 tyś , pozniej przerywa i strzela.
Autor Wiadomość
Dominazorro
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-14, 15:47   Kręci do 4 tyś , pozniej przerywa i strzela.

Witam. Od jakiegoś czasu borykam się z problemem z moją Hondą. A sprawa polega na tym , ze kręci się do 4 tyś , trzymam manetkę do końca to obroty skaczą w przedziale 4-5 tyś i w tym momencie strzela i przerywa. Zauważyłem , ze jak zdejmę pokrywę filtra to kręci się nawet do 7 tyś obr. Pomożecie ? Miał ktoś takie objawy ?
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2016-05-14, 17:53   

Dominazorro, zapchany filtr powietrza może być. to pierwsze co powinieneś wymienić. Po filtrze nie widać że jest brudny bo zapycha się mega drobnym pyłem. Potwierdzeniem tej teorii byłoby spalanie około 8L/100km i to że poprawia się jak zdejmiesz obudowę filtra bo wtedt powietrze idzie z pominięciem filtra. Jeżeli to nie to to musisz sprawdzić luzy zaworowe, jak się zacieśniły to po podgrzaniu dodaniem gazu się mogą nie domykać i nie wkręca się na obroty. Ostatnia sprawa gdy wykluczysz te dwie poprzednie to uszkodzona membrana w gaźniku, przepuszcza ciśnienie jakąś dziurą i przepustnica nie otwiera się do końca.

To takie pierwsze rzeczy do sprawdzenia, jak nie pomoże to będziemy drążyć dalej.. powodzenia!!
 
     
Dominazorro
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-16, 17:23   

No filtr i luzy możemy już wykluczyć , bo wyciągałem całkiem filtr i ta sama sytuacja. Gaźnik rozbierałem i nie widziałem tam nic niepokojącego. Gdybym miał gaznik
do podmiany to by było najlepiej. Bo wydać 300zł zeby tylko sprawdzic czy to to, to troszke lipa ;)
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2016-05-16, 19:55   

Dominazorro, a jesteś w stanie jak wyjmiesz filtr podejrzeć lusterkiem czy przepustnica przy dodawaniu gazu na maksa idzie całkowicie w górę (oczywiście na pracującym silniku). Czasami bardzo mała dziureczka w membranie powoduje podobne problemy i przepustnica nie chce pracować w pełnym zakresie.

Podobny problem miał tutaj ktoś w nx250, powodem nie wkręcania się na obroty był zapchany wydech, ale w dominatorze nie słyszałem jeszcze o takim przypadku...

Jeszcze na myśl przychodzi mi moduł. Akurat 4000obr/min to wartość przy której moduł zwiększa przyspieszenie zapłonu. Może akurat się zjeb#ł w tak specyficzny sposób.

Czy to stało się nagle, tak kupiłeś, czy postępowało stopniowo??
 
     
Kubeko 
GÓRAL ŻYWIEC


Wiek: 48
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 512
Skąd: Żywiec
  Wysłany: 2016-05-16, 20:30   

adziad napisał/a:
Dominazorro, a jesteś w stanie jak wyjmiesz filtr podejrzeć lusterkiem czy przepustnica przy dodawaniu gazu na maksa idzie całkowicie w górę (oczywiście na pracującym silniku). Czasami bardzo mała dziureczka w membranie powoduje podobne problemy i przepustnica nie chce pracować w pełnym zakresie.

Czy to stało się nagle, tak kupiłeś, czy postępowało stopniowo??


również na myśl przyszła mi membrana, trzeba pamiętac o jej kształcie, harmonijka w okrąg..
dziurkę zamieniłbym na peknięcie, które otwiera się przy odpowiednim ustawieniu przepustnicy(np. przy 4000obr/min) ale lustracje przepustnicy można przeprowadzić bo daje zobrazowanie, jeśli nie otwiera się to np:
membrana nie ciągnie
przepustnica zatarta
iglica robi za kotwice
... (cholera, dawno nie miałem tego gaziora w rękach)
znam tylko jednego, który naprawiał na odległość (leczył) Kaszpirowski :-)
 
     
Dominazorro
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-17, 03:19   

Stalo się to nagle, jeździliśmy po lesie i nagle zgasla, odpalilem i już były takie efekty..
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2016-05-22, 06:43   

to ja bym jeszcze zobaczyl czy rozrząd nie przeskoczył, objaw jest taki sam przy 1 ząbku
 
     
Alibaba 
Pan Alibaba


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 2131
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2016-05-31, 20:31   

madart, dokładnie wystarczy tylko zdjać czapkę
 
 
     
Dominazorro
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-01, 19:16   

No więc stało się tak. Jadę sobie na takim zdechnięciu i nagle coś strzeliło i nagle honda kręci do końca i chodzi jak szatan. Tak się cieszyłem az wyjeb**em dzwona i pękła mi płytka w module i teraz nie odpala wcale. :D . Ale jeszcze między czasie, jade sobie i znów cos strzeliło w silniku i Honda zgasła i coś zaczęło się tłuc i nie mogłem odpalić. Wrzuciłem więc 5 i kawałeczek ją przepchałem, spróbowałem odpalic i w silniku cisza i honda odpaliła. Czarna magia jak dla mnie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12