Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Dekapitacja, czyli zmiana wyglądu Dominatora
Autor Wiadomość
Bicio 
biczson


Wiek: 106
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 1299
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2015-06-29, 17:31   

Ja mam plan u siebie odciąć od zegarów puszkę z kontrolkami i to będzie cały kokpit :-) Licznik przyczepię na trytki jak bede jechal na przegląd :-)

Ewentualnie zrobię sobie tabliczkę z takimi kontrolkami:

http://allegro.pl/kontrol...5442163859.html

NX w pakiecie ma tylko 4 kontrolki to już w ogóle zegary pierwsze co do usunięcia :-)
 
 
     
Ostasz 
NX 650 '94


Wiek: 36
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 729
Skąd: Białołęka, Wołomin
Wysłany: 2016-02-16, 14:04   

A co Szanowne Grono Użyszkodników myśli o montażu takiej lampy? :-)
http://allegro.pl/reflekt...5863181477.html

Nie pytam o kwestie estetyki (jako, że de gustibus non disputandum est) ale o:
1) Montaż: Czy to wejdzie? Widzę, że w popularnym Polisporcie jest taki plastik (stelaż), który robi dystans od lag. Ja chcę mieć zegary i myślałem o montażu jak u adziada.
2) Elektrykę: Bo w tej lampie są 2x20W żarówki + te LEDy. To się da podłączyć? Czy elektrownia "wyrobi" z ilością prądu do zasilenia tego?

Pytam, bo pomysł pt. "Zmień ryja swojej krówki" chodzi mi po głowie, mocno :-D
 
     
Bicio 
biczson


Wiek: 106
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 1299
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2016-02-16, 14:10   

Proponuję taki kask do kompletu :-)

 
 
     
Bart76 
Wolverine


Wiek: 47
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 438
Skąd: Stare Babice
Wysłany: 2016-02-16, 15:06   

ja bym dodał jeszcze fosfo szprychy i różowy korek do wlewu benzy.... :mrgreen:
Ostasz daj se luz ;-) tym bardziej za takie $$
 
 
     
Ostasz 
NX 650 '94


Wiek: 36
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 729
Skąd: Białołęka, Wołomin
Wysłany: 2016-02-16, 18:53   

Bicio napisał/a:
Proponuję taki kask do kompletu :-)

Obrazek


Hahaha, świetnie - tym bardziej, że szukam teraz też kasku w offa :-D

Bart76 napisał/a:
ja bym dodał jeszcze fosfo szprychy i różowy korek do wlewu benzy.... :mrgreen:
Ostasz daj se luz ;-) tym bardziej za takie $$


Za późno... Widziałem te wszystkie odchudzone zmoty i mnie to zarajało. Co do ceny lampy, to tania nie jest ale i tak jest tańsza od popularnego Polisporta. A chyba najgorsze jest to, że ta z linku zaczęła mi się naprawdę podobać :-P

Ale nadal nie jestem pewny czy to cudo w stylu robota podejdzie do krówki... I co z tym zasilaniem, czy alternator uciagnie 2x20W.
 
     
zuczek 38 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1188
Skąd: Sosnowo
Wysłany: 2016-02-16, 19:39   

Ostasz, ale sobie chyba jaja robisz skoro w dominatorze masz żarówkę H4 60/55w a Ty się boisz czy uciągnie 2x20w . w dominatorze chyba mamy 180w na wyjściu z alternatora . :lol:

a może taką tylko dużo droższa
http://olx.pl/oferta/sprz...html#dc6bc4ac6b
 
 
     
Bicio 
biczson


Wiek: 106
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 1299
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2016-02-16, 21:56   

Z całym szacunkiem dla wszystkich motających, nie widziałem jeszcze NXa zrobionego na hard enduro żeby wyglądał fajnie. Czego wy chcecie od tej czachy i boczków? Przecież to jest właśnie linia tego motocykla i każda zmota ta linię psuje. Wystarczy dłubnąć zadupek, zmienić zawiecho na jakieś konkretniejsze, wysoki błotnik, wywalić sety pasażera, ewentualnie wydech 2w1, odkręcić parę zbędnych dupereli, wywalić zegary i jest fajne enduro. Nie produkuje się już praktycznie singli z owiewkami, a w NX są rzeczy zdecydowanie mniej rally do zmotania niż plastiki.
 
 
     
Ostasz 
NX 650 '94


Wiek: 36
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 729
Skąd: Białołęka, Wołomin
Wysłany: 2016-02-17, 09:22   

zuczek 38 napisał/a:
Ostasz, ale sobie chyba jaja robisz skoro w dominatorze masz żarówkę H4 60/55w a Ty się boisz czy uciągnie 2x20w . w dominatorze chyba mamy 180w na wyjściu z alternatora . :lol:


No jaj sobie nie robię - po prostu pytam, choć faktycznie to może być czysta matematyka ;-) Niemniej wolałem zapytać, bo gdzieś tu na forum czytałem wątek, że alternator w NX-ie jest słaby.

Bicio napisał/a:
Z całym szacunkiem dla wszystkich motających, nie widziałem jeszcze NXa zrobionego na hard enduro żeby wyglądał fajnie. Czego wy chcecie od tej czachy i boczków? Przecież to jest właśnie linia tego motocykla i każda zmota ta linię psuje. Wystarczy dłubnąć zadupek, zmienić zawiecho na jakieś konkretniejsze, wysoki błotnik, wywalić sety pasażera, ewentualnie wydech 2w1, odkręcić parę zbędnych dupereli, wywalić zegary i jest fajne enduro. Nie produkuje się już praktycznie singli z owiewkami, a w NX są rzeczy zdecydowanie mniej rally do zmotania niż plastiki.


Bicio linia NX-a też mi się podoba. Ale szkoda mi tych boczków i czachy żeby je zniszczyć czy połamać w terenie - a glebię srogo, bo się uczę. A jak sam zauważyłeś takich singli jest coraz mniej więc chciałbym zachować swojego we względnie dobrym stanie. Dlatego to co mi przychodzi to głowy, to taka zmota ale zrobiona tak, że będzie można stosunkowo łatwo wrócić do stanu oryginalnego, jak już dorobię się drugiego moto do ściurania w offie (i mam tu na myśli głównie WR450f ;-) )
 
     
Bicio 
biczson


Wiek: 106
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 1299
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2016-02-17, 10:05   

Znalazłem dzisiaj w garażu lampę acerbisa od jakiegoś enduro taką o:



w oryginale żółta, przemalowana sprayem na czarno. Brakuje oprawek na żarówki i jedno mocowanie było spawane, ale trzyma się kupy. Nie będzie to pewnie plug&play, ale nie będzie też jakiejś mega rzeźby z montażem. Jak ktoś chętny to zapraszam.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12