Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Sprzęgło - hałas / stuki
Autor Wiadomość
Macior
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-27, 20:08   Sprzęgło - hałas / stuki

Pisalem na forum vfr-oc.pl ,ale tam nie wielu ludzi sie udziela wiec pisze tu bo wiem ,ze wiecej osob wlaczy sie do tematu.

moj motor to honda vfr 750 rc36 z 1994 r . Problem moj taki ,ze jak odpalam silnik to slysze stukanie od strony sprzegla. Kiedy wcisne sprzeglo stukanie znika a kiedy puszcze sprzeglo znow stuka. Nie dawno wymienione zostaly tarcze sprzegla bo juz sie slizgalo jak mocniej gaz odkrecilem . Jak mechanik rozebral mi sprzeglo ,zeby wymienic tarcze to sprawdzilem lozyska ,ktore wydaja sie byc w porzadku . Zapytalem go coz to moze byc to powiedzial,ze moze lancuszek , ale pewny nie byl. Pytalem znajomego to powiedzial ,ze moze to byc tuleja (jaka nie wiem ).Czytalem po forach to bylo napisane ,zeby sie nie przejmowac bo to nic powaznego . Dolaczam schemat sprzegla do tematu i licze na pomoc .
Macior
Ostatnio zmieniony przez kmaj 2017-04-16, 19:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Macior
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-27, 20:10   

Schemat

sprzeglo.jpg
Plik ściągnięto 248 raz(y) 466,16 KB

 
     
Macior
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-28, 09:38   

Adziad pisal mi,zeby sie tym nie przejmowac ,ale ja wolal bym wiedziec coz to takiego mi tam stuka
 
     
adrodax
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-28, 10:28   

Miałem kiedyś VFR 750 i też tak jakby trochę stukało, np. w Hornecie 600 to całkiem normalne.
Możliwe, że kosz już do wymiany.
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2016-01-28, 10:52   

statystycznie to w ćwiartce 4ry lata kosz hałasował (od zawsze jak ją mieliśmy), w cb450n też hałasuje od zawsze jak ją mam czyli 3 lata. Kiedyś byłem współwłaścicielem virago 535 i też hałasował. W xr nie hałasował nigdy a w pewnym momencie pękł i się rozleciał w drobny mak mieląc w silniku;] W żadnym z naszych dominatorów nie hałasuje. Ja osobiście nie zwracam na to uwagi bo nie spotkałem się aby miało to na coś wpływ;] No ale wiadomo jak coś tarabani to zawsze można to próbować naprawić. Jak widać na rysunku z fiszek na cmsnl to jest tam kilka rzeczy które można by wymienić zaczynając od łożyska wyciskowego (4), łożyskowaniu kosza (16,18) kończąc na całym koszu sprzęgłowym zewnętrznym i wewnętrznym (14,15) który może mieć zadziory i tarcze mają luz....

masz przykład mojego kosza który się rozleciał pomimo tego, że nie hałasował;] Widać zadziory o które mi chodzi:

 
     
Bicio 
biczson


Wiek: 106
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 1299
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2016-01-28, 11:26   

W co drugiej afryce też hałasuje, to wina zużytego kosza, ale nikt się tym nie przejmuje raczej.
 
 
     
Macior
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-28, 14:22   Sprzeglo

Dzieki za odpowiedzi. A co do tych zadziorow to powiem tak. Mialem kawasaki kx 125 no i sprzeglo w nim nie wysprzeglalo.to znaczy , ze jak odpalilem silnik i chcialem ruszyc to po wcisnieciu sprzegla jak wrzucilem pierwszy bieg to od razu szarpnal i gasl. Kolega zeszlifowal mi szlifierka te zadziory i problem zniknal.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16