Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Pył/piasek w airboxie?
Autor Wiadomość
krzysiek_DTR 


Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 136
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-12-02, 21:20   Pył/piasek w airboxie?

Cześć.

Mam w swojej Dominice filtr K&N odkąd ją kupiłem 2 lata temu, rok temu regenerował go (czyścił + impregnował olejem) mechanik podczas innych napraw moto a teraz zakupiłem zestaw do regeneracji i sam to zrobiłem. Przy okazji zauważyłem, że w airboxie na ściankach było poprzylepiane sporo drobin kurzu/piasku. Nie że jakieś zbitki syfu ale dość równomiernie jakby ktoś poprószył drobinkami. Niestety nie zrobiłem zdjęcia zanim to wyczyściłem. Stąd moje pytanie, czy Wy w waszych airboxach macie kliniczną czystość czy trafiają się jakieś zanieczyszczenia? U mnie airbox jest pokryty od środka cieniutką warstwą oleju, prawdopodobnie jest to olej, który "odparował" pod ciśnieniem z samego filtra i osadził się na ściankach a nie olej silnikowy. Zaletą tego jest, że te drobiny syfu przylepiły się do ścianek i tam pozostały ale jednak część na pewno powędrowała do komory spalania stąd zacząłem się zastanawiać czy to na pewno tak powinno być? Wydawało mi się, że w airboxie powinno być czyściusieńko. Wyczytałem w innych wątkach tego forum, że K&N nie filtruje tak dobrze jak zwykłe, wymieniane papierowe. Może lepiej wymienić go na taki zwykły? Chociaż dopiero co zainwestowałem w zestaw do czyszczenia K&N :/

Pozdrawiam!
 
 
     
Bicio 
biczson


Wiek: 106
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 1299
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2015-12-03, 06:48   

Zobacz czy masz uszczelkę w klapce i zatkane wszystkie odpływy i węże wychodzące z airboxa. Widziałem u niektórych wąż spustowy puszczony prosto pod koło gdzie sobie swobodnie zasysa syf.
W ogóle system filtrowania w NX to jakiś debil zaprojektował.
 
 
     
tomekz 


Wiek: 46
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 340
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2015-12-03, 08:43   

krzysiek_DTR, miałem KN w innym szosowym moto i został mi po nim tylko zestaw do czyszczenia i oliwienia ;-) Więcej KN nie kupię, na pewno nie do enduro. Jak ktoś dużo po piaskownicach latach to można zastosować filtr wstępny np. w postaci pończoszki na wlocie powietrza pod siedzeniem. U mnie to działało i nie musiałem tak często piasku z filtra wysypywać. Oczywiście sprawdź to co napisał Bicio bo to bardzo często problem lewego niefiltrowanego powietrza w airboksie.
 
 
     
krzysiek_DTR 


Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 136
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-12-03, 11:07   

@Bicio - sprawdziłem właśnie wszystko, uszczelka jest (zresztą bardzo dokładnie wyczyściłem pokrywę airboxa i ten rant na samym airboxie, żeby dobrze wszystko dolegało), węże sprawdziłem oba i wszystko wygląda ok, ten sprzed filtracji (z tej podstawki pod filtr) jest od spodu zabezpieczony oryginalnie takim kawałkiem gumy co to do środka powietrzu nie da wpaść a gdyby woda od góry jakimś cudem się wlała to pozwoli jej wylecieć, a ten z "czystej" części airboksa idzie długą rurką aż pod wahacz i jest na końcu zaślepiony korkiem, też wygląda chyba na oryginalny. Tak czy siak żadnym z tych miejsc raczej nic się do airboxa nie dostanie. Zgadzam się w 100%, że cały ten system filtrowania coś nienajlepiej zaprojektowany jest, samo "gniazdo" na filtr mam wrażenie słabo go ściska i podejrzewam, że przy odkręconej na full manecie podczas jazdy po dziurach mogłoby się czasem coś prześlizgnąć pomiędzy obudową filtra a gniazdem, w którym siedzi.

@tomekz - tak się właśnie spodziewałem, że ten filtr może się nie nadawać do jazdy po piachu bo ta bibułka ma całkiem niemałe otwory, na pewno większe niż zwykły papierowy. Wcześniej nigdy mi to nie przyszło do głowy. Zaczynam żałować, że zamiast zestawu do regeneracji nie kupiłem zwykłego filtra :/ A na patent z jakąś pończochą założoną na wlot pod siedzeniem to sam wpadłem, Twój post jedynie utwierdził mnie w przekonaniu, że to dobry pomysł :D Tylko czy to aby nie ograniczy w jakimś wyraźnym stopniu przepływu powietrza? Nigdy nie sprawdzałem jaką przepuszczalność mają pończochy ;]

Dzięki za odpowiedzi chłopaki, Pozdrawiam!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12