Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
crf450x
Autor Wiadomość
kubas9311
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-01, 19:39   crf450x

Witam, miał ktoś styczność z tym motocyklem? Jest to wersja z homologacją, jest słabsza od zwykłej crfy, a co za tym idzie bardziej wytrzymała. Na polskim rynku coraz wiecej ich jest, części też sporo i nie są jakieś drogie. Zastanawiam się nad przesiadką z ttr na taki sprzęcior;) proszę o jakieś opinie, pozdrawiam.
 
     
kubas9311
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-02, 12:13   

Druga opcja to taka żeby kupić drz400 E, miał ktoś styczność?:)
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2015-11-02, 12:21   

kubas9311, motormaniaka pytaj. On śmigał wyprawy dominem a jego kolega na drz.
Pewnie o crf też ci coś powie.
 
 
     
Bicio 
biczson


Wiek: 106
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 1299
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2015-11-02, 12:23   

Zwłaszcza, że miał CRF450x nie wiem czy ma jeszcze.
 
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2015-11-02, 17:58   

drz ma crossrunner http://hondadominator.pl/...wprofile&u=1249 a crf ma habit http://hondadominator.pl/...ewprofile&u=149
 
     
Bolo 
BoloLoLo


Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2011
Posty: 829
Skąd: Szczygłowice
Wysłany: 2015-11-02, 18:09   

madart napisał/a:
a crf ma habit http://hondadominator.pl/...ewprofile&u=149
No właśnie :-D
 
 
     
motormaniak
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-05, 07:44   

ja mam crf 250x, ale sprawy się mają podobnie w crf 450x. Większa trwałość crf 450x względem x wynikać moze ze sposobu użytkowania, silnik jest praktycznie ten sam, powierzchnie robocze tłoka tak samo malutkie. pojawi się minimalny luz - przekosi tłoka i korba wyjdzie bokiem, tak samo w X jak i w R. Te silniki nie są skonstruowane do jazdy na niskich obrotach.
CRF 250x różni się od CRF 250R: Wałkiem rozrządu, rozrusznikiem elektrycznym, kolektorem wydechowym i pojedyńczym tłumikiem, dyszami w gaźniku, miększe sprężyny w zawieszeniu, zdławieniem na airboxie, różowym kabelkiem w module odcinającym zapłon.
jedną z wad crf 450x jest przełożenie skrzyni biegów- szybka jedynka i wolna piątka, tak więc jadąc nią 100km/h ma się powiedzmy 9 tys obr - do podróżowania po czarnym to ona się wg mnie kompletnie nie nadaje. plus - limity serwisowe teoretycznie takie same w wersji X i R, ale serwis jest mało problematyczny, szybki i tani - jeden filterek za 7 zł i 0,7 litra oleju.
Osobiście uważam CRF X za wspaniały motocykl, dlatego jej nie sprzedaje, ale na pewno nie jest to dual jak DRZ.
 
     
kubas9311
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-09, 08:27   

Co do limitów serwisowych to są podobne albo identyczne jak w R, ale patrząc na tabelę z serwisowki w kilometrach to wymiany tłoka w ogóle tam nie ma. Po ilu km w takim razie wymieniać tłok, czy dopiero jak będzie brała olej czy jest jakas granica kilometrów? Jak wygląda sprawa nicasilu, ile tlokow można przejechać na nicasilu? Co do zaworów to tylko 2 z 4 są tytanowe, podobno zakładają ludzie stalowe z mocniejszymi sprezynami i dla amatora różnicy nie ma w oddawaniu mocy.
 
     
motormaniak
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-09, 14:54   

W mojej crf założyłem stalówki - nie do odczucia. Rzeczywiście tytanowe są ssaki- Padają szybko. Nicasil wytrzyma długo - jak się nie przeciągnie z wymianą. Ja zmieniłem po 120h - czyli jakiś 3000 i już puszczał dymka. Selekcji jest 4. W tabeli w serwisówce jest wymiana tłoka - ale jest niesamowicie restrykcyjna. Moto na pewno jest warte zainteresowania. Mam również 2 KTMy - crf pomimo częstszych przeglądów wymaga zdecydowanie mniej napraw:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12