Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Spalanie oleju
Autor Wiadomość
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2015-09-18, 07:52   

Ostasz, nikt Ci na to pytanie nie odpowie jednoznacznie. Jak góra się kończy to olejem nie uszczelnisz. 20W50 może spalić trochę mniej. Jest gęstszy na starcie i ma większy zapas bo 50-tka.
10W40 jest OK ale katowanie w ciężkich warunkach topienie w błocie zwłaszcza w upały przekraczające 30 stopni celcjusza może ale nie musi zerwać film olejowy (dużo osób twierdzi, że robi się jak woda) Myślę, że do niedawna nikt nie stosował lepszych olejów bo te co były wystarczały, a że czasy się zmieniły to wszyscy kombiują dla swojego motorka jak najlepiej. Pewnie dla naszych silników był by najlepszy 10W50 masz wtedy zapas w mrozy i upały. Wybór należy do Ciebie. Jak dużo doi to warto rozglądać się za nowym tłokiem i szybki remoncik.
 
 
     
Ostasz 
NX 650 '94


Wiek: 36
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 729
Skąd: Białołęka, Wołomin
Wysłany: 2015-09-18, 08:41   

wojtekk, dzięki za dodatkowe wyjaśnienie ;-) Wczoraj jeszcze to przegadałem z ziomkiem co kilka enduro upodlił i powiedział mi, że na lato może to będzie mieć lać jakieś xW50 ale zima idzie więc zostanę przy Motulu 10W40 tym bardziej, że mam jeszcze 3 litry w bańce.

Świeże oleum + traska do Rogacza i nazad, i będę wiedział więcej w temacie konsumpcji oliwy ;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12