Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Huczenie w przednim kole - czy to tylko wyząbkowana opona?
Autor Wiadomość
Ostasz 
NX 650 '94


Wiek: 36
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 729
Skąd: Białołęka, Wołomin
Wysłany: 2015-09-11, 10:44   Huczenie w przednim kole - czy to tylko wyząbkowana opona?

Potrzebna porada, bo nie wiem czy to poważne czy nie.

Z przedniego koła coś huczy - najbardziej słychać w przedziale 60-90 km/h, przy zwalnianiu. Powyżej 100 km/h za bardzo pizga wiatrem żeby coś było słychać.
Huczy głównie na wprost, na winklach raczej nie ale 100% pewności nie mam. Przy jeździe 120-130 km/h szafa z przodu wpada w takie rytmiczne, powtarzalne wibracje.

Zaczęło się od tego, że po 3 tygodniach stania moto ucieło mi trochę powietrza w przednim kapciu. Kapnąłem się dość późno, po jakiś 100 km jazdy (50/50 asfalt szuter), "pierdłem" w oponki na pierwszym lepszym CPN-ie ale na "oko" bo manometr był padnięty.
To ciśnienie "na oko" było w przednim kole przez jakiś tydzień po czym postanowiem porządnie sprawdzić ciśnienie w oponach - dałem na przód 1,5 bar, niestety nie wiem ile było.

Po przejechaniu ok. 200 km zaczęło huczeć. Generalnie zrobiłem na tym huczeniu jakieś 900 km i nie ma zmian (ciszej/głośniej).

Co sprawdziłem po 200 km jazdy z huczeniem:
- przedni hamulec - to nie jego wina, przy demontażu i tak huczy
- łożysko ale bez demontażu ośki tj. podniosłem moto, poruszałem lewo-prawo, góra-dół, pokręciłem i zero jakiś niepokojących objawów (luzy, nierówna praca, znaczny opór)
- ciśnienie w oponach - a to spuściłem na 1,0 bar a to nabiłem 2 bar: bez zmian.

Moje domysły:
- wyząbkowało przednią oponę: oględziny trochę potwierdzają choć to ząbkowanie jest jakieś takie małe (1 mm, góra 2 milimetry)
- łożysko do wymiany.

Co myślą bardziej doświadczeni? Zastanawiam się czy mogę z tym jeździć, szczególnie w kontekście Rogacza... :-?

Za wszelkie porady/wskazówki z góry dzięk!
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2015-09-11, 13:56   

jaka masz opone? wiekszosc dualowych huczy juz od 50kmh :)
 
     
Ostasz 
NX 650 '94


Wiek: 36
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 729
Skąd: Białołęka, Wołomin
Wysłany: 2015-09-17, 07:29   

madart napisał/a:
jaka masz opone? wiekszosc dualowych huczy juz od 50kmh :)


Continental Escape więc chyba to są dualowe, prawda? Coś takiego jak na zdjęciach

Zdecydowałem, że nie daje mi to spokoju więc ściągam koło i sprawdzę ręcznie łożysko.

EDIT/UPDATE

Ściągnąłem koło i razem z kumplem domo-mechanikiem obejrzeliśmy łożysko i zgodnie stwierdziliśmy, że ono jest w stanie idealnym.

Ale zauważyliśmy, że od strony tego napędu prędkościomierza jest taka blaszka za uszczelniaczem a przed łożyskiem. Ta blaszka służy do napędzania prędkościomierza i ma takie 2 wypustki. I ta blaszka sobie trochę jakby "lata" na boki. Też tak macie? :->

Plus sam napęd jakby trochę klekocze (dzwięk takich przeskakujących koralików).

W związku z tym mam trzy powody dla huczenia: wyząbkowana opona, prędkościomierz albo tarcza hamulca (delikatnie ale w normie obciera o klocki).

Zalecenia dla pacjenta: jeździć dalej i obserwować :-P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12