Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
CDI NX vs XR
Autor Wiadomość
michal750
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-05, 14:53   

Wlasnie zainstolowalem nowy impulsator. Nie mam iskry.
 
     
michal750
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-05, 15:13   

Majac wyjety z paczki impulsator sprawdzajac rezystancje bylo ok. Po zainstalowaniu dupa. Co moze zabic impulsator?
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2015-09-06, 14:24   

michal750, Impulsator jest podpięty jedynie pod moduł, więc tylko moduł mógłby go zabić w co nie wierzę. Jak ty mierzysz ten impulsator?? Może cycek ten metalowy na wale jest blisko i wtedy masz inną wartość, bo właśnie wtedy daje impuls na moduł i rezystancja jest inna... no ale to raczej oczywiste. A kwestie czujnika w stopce, czujnik luzu, przełącznik zapłonu, czujnik w sprzęgle sprawdzony. Bo może przez to nie masz iskry. Wiele razy się okazywało, że ludzie nie mieli iskry bo tylko się czujnik stopki popsuł. Może szukasz w module impulsatorze a to oderwany kabelek od guzika zapłonu??
 
     
michal750
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-06, 15:27   

Impulsator sprawdzam miedzy dwoma kablami, w/g ksiazki serwisowej ze strony co mi Kolego podales. Nie mam czujnika stopki nawet miejsca na niego nie mam, czujnik sprzegla jest ale nigdy nie dzialal. Za to mam czujnik luzu. Wiec mimo ze mam luz, nie odpale motocykla bez zielonej kontorlki. Moj motocykl moge odpalic tylko na luzie z zielona kontrolka. O jakim cycusiu piszesz? Pokrece silnikiem i sprawdze opor jeszcze raz. Za 4 dni mam jechac na zlot i bilet juz zaplacony mam , grrrrr.

W jaki sposob jest sterowany czujnik stopki? Gdyz kupilem nowy impulsator do Hondy XR z czujnikiem stopki. Jesli masa to pewnie powinienen podpiac mase do impulsatora?

Najdziwniejsze ze moj motocykl nie mial problemow w gorace dni, mial problemy z rana ponizej 20 stopni.

[ Komentarz dodany przez: adziad: 2015-09-08, 08:33 ]
chyba Ci się impulsator z modułem cdi myli;]
 
     
zuczek 38 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1188
Skąd: Sosnowo
Wysłany: 2015-09-07, 16:25   

Cycuś /guzik to przełącznik przy manetce gazu włcznik/wyłącznik zapłonu i starter rozrusznika ;-)
 
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2015-09-07, 18:37   

michal750, Już chyba wpadłem na trop:

1.Masz dominatora z roku 88-89 rd02, który nie miał czujnika w stopce.
2.Kupiłeś moduł od xr650L (nx650 rd08) który jest dostosowany do pracy z czujnikiem stopki. Też dziś włożyłem taki moduł z ebay do rd08. Działa i jak opuści się stopkę i wrzuci bieg to zapłon ginie...

Prawdopodobnie musisz zmodyfikować lekko instalację. Moduł ma 6 styków. Cztery to jedna wtyczka i tej nie ruszasz. Dwa pozostałe zamknięte w podwójnej wtyczce (odepnij i zmierz we wtyczce, nie w module) to:

a) włącznik zapłonu, czyli jak włączysz zapłon czerwonym przełącznikiem po prawej stronie kiery to na wtyczce pojawia się 12v. Jeżeli zapłon wyłączony to jest tam 0V. U mnie przewód czarno biały
b) Sygnał z czujnika stopki. U mnie jest tak że silnik pali i ma iskrę gdy nóżka jest złożona na wtyczce pojawia się masa (0-pojedyncze ohmy między pinem a ramą). Gdy nóżka jest wystawiona to jest tam rozwarcie (nieskończoność ohm). Kabelek ma u mnie kolor zielono biały.

Powinieneś skontrolować co u Ciebie dzieje się na kabelku zielono białym jeżeli jest. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo że trzeba tam podpiąć na stałe masę.


Ale powinien to potwierdzić ktoś kto ma rd02 88-89 bez czujnika stopki. Modułowi nie powinno się nic stać od samego podpięcia masy w tym miejscu.

Tutaj masz zobrazowane podpięcie do cdi (Zundbox) czujnika stopki przewodem G/W (Saitenstander....) łącznie z lampkami to sygnalizującymi na desce rozdzielczej w instalacji rd08, ale u Ciebie wystarczy, że podepniesz tam masę tak jak pisałem wyżej, taką mam teorie przynajmniej:D

http://members.aon.at/dom.../schalt1996.jpg


edit:

Jeszcze co do czujnika sprzęgła. Do switcha w klamce idą dwa kabelki. Jeżeli switch nie działa to powinieneś je odpiąć i złączyć razem (zmostkować). Wtedy już nie będziesz musiał szukać luzu aby odpalić silnik;] Oczywiście klamkę sprzęgła radzę trzymać zawszę podczas odpalania:D
 
     
michal750
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-16, 01:32   

Na razie odsylam impulsator do sprzedawcy. Dzieki ADZIAD za DUZA pomoc. Jak kupie nowy, bede mial co robic. Na zlot pojechalem samochodem a przynajmniej duzooo piwa zmiescilem w cooler. Mialem w co wlozyc ta duza lodowke. Zdjec ze zlotu nie mam, tylko z wyjazdu gdyz robienie zdjec bylo zagrozone konfiskata telefonu, he he he. Dzieci tam nie bylo .....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12