Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Zerwana linka sprzęgła- jakiś magiczny patent?
Autor Wiadomość
Alshrom
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-12, 23:20   Zerwana linka sprzęgła- jakiś magiczny patent?

Witam. Dzisiaj miałem to szczęście, że pod domem zerwała mi się przy klamce linka sprzęgła. Nie chciałbym z powodu takiej pierdoły wydawać 50zl na linkę z pancerzem i czekać tydzień na dostawę. Domyślam się, że samą linkę idzie łatwo dostać. Czy jest jakiś elegancki sposób na to by dorobić z jednej i drugiej strony końcówki na lince?
 
     
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-13, 03:55   

Tu są właściwie zaprezentowane wszelkie nasze zmagania z w/w linką:

http://hondadominator.pl/viewtopic.php?t=938

Osobiście jestem zdania, żeby kupić nową niż "rzeźbić" w goownie coby przyoszczędzić pińćzłoty...
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2015-08-13, 05:10   

kupujesz zestaw naprawczy za 30zeta i tam masz linke ładną z beczułką ktora pasuje, przycinasz i gotowe
jest ciensza niz linka za 50zeta i nie wytrzyma roku, ta za 50 wytrzyma rok i i tak muszisz kupic nastepna :lol:
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2015-08-13, 08:44   

Ja kupiłem linkę dokładnie od WSK za 10 zł. Jest identyczna grubością i wymiarami młoteczka czy jak to tam zwiecie. Wywalasz pancerz i zabierasz sam wkład. Jeden młoteczek czy beczułka jest ruchoma w zestawie więc dajesz ją na odpowiedniej długości bierzesz nypel z szprychy rowerowej przewlekasz ,zaciskasz i młoteczek siada ci na tym jak z fabryki. Działa to rok i jak nowencja.
 
 
     
Alshrom
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-14, 20:09   

Kupiłem metr linki 2mm za 1zl. Na jednym z końców przymocowałem kawałek pręta z 2 otworami- na linkę i na śrubę. Od strony silnika nie chciało mi się męczyć znowu z wierceniem, gwintowaniem itd. Użyłem kawałka nita, w którym wywierciłem dziurkę na linkę, nasmarowałem płynem do zabezpieczania gwintów i zaklepałem. Trochę popiłowałem do uzyskania dobrego kształtu. Oby dwie końcówki trzymają się dobrze.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12