Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Poziom paliwa w zbiorniku
Autor Wiadomość
piwek
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-15, 16:06   Poziom paliwa w zbiorniku

Jak wiecie latam xr 650l i wkurza mnie jedna rzecz.Zbiornik ma powiedzmy ok 11l,zalewam go,przelecę ok 140km,rezerwa,w zbiorniku na oko ok 3l,a ona staje.W morde,jak mnie to wkur....
Zatrzymuję się,bujam nią,przechylam,odpala,lecę kawałek i to samo.Koniec jazdy,chociaż w zbiorniku jest jeszcze min litr,może nawet dwa.Jest na to jakiś patent,może w zbiorniku ta rurka za bardzo wystaje.Masakra
 
     
paweloc105
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-15, 16:53   

Dziwne u mnie nie ma takich problemów, może przekręć kranik:) Tam są 3 ustawienia. Jedno z nich na rezerwę, np, u mnie nawet jak jest 100ml benzyny to na rezerwie nie ma problemów. :roll:
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2012-07-16, 14:01   

xrl ma chyba nieco inny bak i jedyne co mi przychodzi do glowy to brak połączenia na dole zeby paliwo sie przelewało?
 
     
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-18, 20:37   

Piwek, opowiem Ci moją historię... Latam dominisią, lalala, słońce świeci, wiatr we włosach - nagle pyr, pyr, pyr... Kuniec. Brak paliwka. Myślę sobie - przekręcę na rezerwę i się dokulam. A tu nic, troszke popyrka i kicha. "Zupy" trochę na dnie niby jest, ale tak jak u Ciebie, nie da się odpalić ni hu, hu. Moto zatem na pobocze i z laczka na najbliższą stację, jakieś 2-3 kilosy. powrót z "zupą", tankowanie, jadziem do stacji nalać do pełna... W domciu postanowiłem sprawdzić, co jest grane, że tak dużo chleje. Spuściłem paliwko ze zbiornika, odkręciłem kranik, przeczyściłem przy okazji, pobawiłem się kranikiem troszkę na zasadzie dmucham i sprawdzam, czy nie zatkany i nagle dzyń.... - dostałem olśnienia! Cały czas odkręcałem 1/4 le kranik! Moto spijało całe paliwko razem z rezerwą... Nawet doszedłem, dlaczego cały czas 1/4 le odkręcałem. Za młodu je 1/4 dziłem komarkiem ogarkiem, potem jawą, emzetką itp i w którymś z tych moto rezerwa była "na odwrót". Odkręcałem z przyzwyczajenia, nieświadomy, że zżeram sobie paliwko z rezerwą. Może i u Ciebie tak jest?
 
     
MaciekTOS
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-18, 22:09   

Paliwko z rezerwą zżera tzn ? Niech ktoś mi powie na jakiej zasadzie działa rezerwa na kraniku :idea:
 
     
Habit
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-19, 12:34   

MaciekTOS napisał/a:
Paliwko z rezerwą zżera tzn ? Niech ktoś mi powie na jakiej zasadzie działa rezerwa na kraniku :idea:

Z kranika, do zbiornika wystają dwie rurki
jedna długa- jest otwarta jak kranik masz na pozycji ON
i krótsza którą otwierasz przekręcając kranik na RES
W ten sposób na rezerwie zostaję Ci tyle paliwa jaka jest różnica pomiędzy poziomami tych rurek..:)
 
     
Tezla
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-22, 21:40   

piwek napisał/a:
Jak wiecie latam xr 650l i wkurza mnie jedna rzecz.Zbiornik ma powiedzmy ok 11l,zalewam go,przelecę ok 140km,rezerwa,w zbiorniku na oko ok 3l,a ona staje.W morde,jak mnie to wkur....
Zatrzymuję się,bujam nią,przechylam,odpala,lecę kawałek i to samo.Koniec jazdy,chociaż w zbiorniku jest jeszcze min litr,może nawet dwa.Jest na to jakiś patent,może w zbiorniku ta rurka za bardzo wystaje.Masakra
XL 600 RM podobna sytuacja, w danych technicznych pojemność baku 13l, wleje się do pełna spali się 13l i silnik gaśnie a w zbiorniku zostaje 1,5l paliwa głównie w przedniej części choć trochę można też użyć przechylając motocykl na lewą stronę.

piwek, po odkręceniu kranika wyciąga się z baku takie sitko które otacza rurki prawdopodobnie masz je zamulone w dolnej części i stąd taki efekt ale litr po tym tak czy tak Ci może zostawać
 
     
riki76
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-19, 19:10   

Panowie a ma ktoś patent na wskazanie poziomu paliwa w baku?
 
     
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2015-03-19, 19:13   

Może nie jestem "Panowie", ale nie mogłam się powstrzymać :-P
 
 
     
riki76
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-19, 19:17   

Oooo przepraszam Panią, jestem nowy i nie sądziłem że spotkam tu płeć piękną :),
Ale do rzeczy...nie ma możliwości wbudowania wskaźnika poziomu paliwa?
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2015-03-19, 19:48   

riki76, hmmm, tankujesz zawsze do pełna i resetujesz "mały" licznik. Gdy zaczyna wskazywać 200km to znak, że trzeba szukać stacji bo zara będzie rezerwa. Tak działa wskaźnik paliwa w dominatorze;]
 
     
riki76
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-19, 20:21   

Powiem Ci, przekonałeś mnie ;-)
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2015-03-20, 14:16   

Albo jedziesz sobie a tu nagle buuuuuuuuuuuuuu i przekręcasz na rezerwę. Musisz mieć blisko wtedy do CPN bo jak np. u mnie coś około 3 litrów jest wtedy w baku :mrgreen:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13