Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Szumy ze sprzęgła
Autor Wiadomość
Artek 
Bus drajwer


Wiek: 54
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 612
Skąd: Stąd
Wysłany: 2014-07-20, 16:22   Szumy ze sprzęgła

Od czasu do czasu z pod pokrywy sprzęgła dochodzą jakieś szumy,trochę poszumi i przestaje,co może wydawać taki szum i czy mam zdjąć pokrywę?
Ostatnio zmieniony przez managa 2015-01-29, 10:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-20, 21:40   

Łożysko?
 
     
Alibaba 
Pan Alibaba


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 2131
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2014-07-20, 21:44   

Artek, nie ruszaj , wpadniesz to posłuchamy a łozysko w niektórych słychać a w niektórych nie i nic się nie dzieje .
 
 
     
Artek 
Bus drajwer


Wiek: 54
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 612
Skąd: Stąd
Wysłany: 2015-01-29, 10:10   

czy można ocenić stan sprzęłą "z oka",a może jest jakiś wymiar jaki powinien być po między tarczami jak sprzęgło jest złożone.
 
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2015-01-29, 13:12   

Artek, stan sprzęgła można ocenić bez otwierania silnika, albo działa albo przepuszcza. Oczywiście przy poprawnym luzie na lince. Jak przepuszcza to trzeba rozbierać, pomierzyć tarcze, przekładki i sprężyny. Gdy trzymają wymiary to można przeszlifować tarcze i przekładki papierem bo się zeszkliły. Niekiedy to pomaga na jakiś czas. Jak nie to wymiana elementów i święty spokój.
 
     
Artek 
Bus drajwer


Wiek: 54
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 612
Skąd: Stąd
Wysłany: 2015-01-29, 14:24   

Ale i tak już mam zdjętą okrywę sprzęgła,bo musiałem ją zdjąć bo mi coś wpadło do pieca ale już to wyjąłem,a nie chce rozbierać sprzęgła.ogólnie sprzęgło się chyba nie ślizgało,obroty rosły razem z prędkością,z 3 tyś/obr. na 5 biegu jak odkręciłem to szła od razu,oczywiście dupy nie urywało i na koło nie szła ale przyspieszała,ale luz na klamce był duży a skok roboczy klamki mały.A jak go wyregulowałem z Bartkiem76 :mrgreen: to sprzęgło puszczało na samym końcu i tak się nie dało jeździć bo wieki czekałem aż złapie i ruszę.
 
 
     
blaadee
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-29, 14:34   

Miałem podobnie, po dobrym rozgrzaniu silnika czasem cos zaczęło szumieć przez chwilke nie było na to reguły, po rozebraniu silnika, okazało się że główne łożysko na wale obraca się lekko całe w karterze od strony sprzęgła. Tak było u mnie, dźwięk jakby szum i takie łęłęłęłęłę ;-) Po wyciągnieciu łożyska okazało się że strasznie szorstko się kręci ( szumi ) wyklepane łoże łożyska itd. Nowe łożysko, napunktowane gniazdo plus klej do łożysk LOCTITE 603.
Ostatnio zmieniony przez blaadee 2015-01-29, 15:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Artek 
Bus drajwer


Wiek: 54
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 612
Skąd: Stąd
Wysłany: 2015-01-29, 15:04   

Osz ty w deskę,nie chciał bym tak dogłębnie rozbierać mojego pieca,nie teraz.
 
 
     
Alibaba 
Pan Alibaba


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 2131
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2015-01-29, 18:22   

blaadee, a dużo roboty z tym łożyskiem ? trzeba coś jeszcze rozbierać oprócz tarcz i kosza ? Też mam takie łeee .
 
 
     
blaadee
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-29, 19:43   

Hmm, no właśnie że dostęp jest kiepski nawet żeby to dobrze sprawdzić. Trzeba zdemontować kosz sprzęgłowy. Jest tam tylko nieduża część widoczna łożyska aby nim próbować poruszać czy się obraca w gnieździe. Przy sprawdzaniu najlepiej żeby moto było w temp. pokojowej żeby olej nie był za gęsty, lub moto zagrzane, ewentualnie opalarka :mrgreen: itd.. wygląda to tak od strony sprzęgła



Jak widać, nawet nie ma się pewności co do dobrego sprawdzenia tego ( u mnie dało się tak sprawdzić i się obracało ). Jeżeli się obraca to niestety tylko rozpoławienie silnika. W karterze zamontowany jest metalowy pierścień i dopiero w ten pierścień wchodzi łożysko.

 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2015-01-29, 21:18   

Artek, gdy lekko naciskasz sprzęgło dźwięk się zmienia?
Na klamce możesz mieć luz, ale ważne abyś miał go również na dźwigni przy silniku. Jeżeli go tam nie ma to łożysko oporowe w koszu cały czas pracuje pod lekkim obciążeniem.
 
 
     
Artek 
Bus drajwer


Wiek: 54
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 612
Skąd: Stąd
Wysłany: 2015-02-04, 13:17   

Kosz sprzęgłowy ma prawo mieć luz wzdłużny jak sprzęgło jest złożone i zamontowane?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13