Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: kmaj
2013-04-20, 12:23
Zapieczone tłoczki przedniego hamulca - Czyszczenie zacisku.
Autor Wiadomość
dzoana 
krwiopijca


Wiek: 49
Dołączyła: 22 Maj 2011
Posty: 526
Skąd: Skoczów
Wysłany: 2014-12-30, 10:01   

Habit napisał/a:
Bolo napisał/a:
Wykręć przewód z zacisku i zapodaj strzała z pistoletu z kompresora. Ja tak zrobiłem i wycisło tłoczki :-)


Tylko uwaga na palce bo tłoczki wtedy się nie wysuwają tylko wystrzeliwują:D


a potem pielęgniarka pyta na pogotowiu - petarda?
Nie, tłoczki z przedniego hamulca - zapieczone były;)
 
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2014-12-30, 11:02   

dzoana napisał/a:
Habit napisał/a:
Bolo napisał/a:
Wykręć przewód z zacisku i zapodaj strzała z pistoletu z kompresora. Ja tak zrobiłem i wycisło tłoczki :-)


Tylko uwaga na palce bo tłoczki wtedy się nie wysuwają tylko wystrzeliwują:D


a potem pielęgniarka pyta na pogotowiu - petarda?
Nie, tłoczki z przedniego hamulca - zapieczone były;)


żeby się na nagrodzie Darwina nie skończyło:D:D
 
     
marizaga 
RD02


Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 233
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2014-12-30, 11:59   

to może dobrze, ze sprężarki nie posiadam w garażu :) jeszcze by wspomniana nagroda wpadła albo przynajmniej szyba w oknie do wymiany :)
No ale gdyby połączyć metodę z palącym się denaturatem i jednocześnie sprężone powietrze, a przy tym powiedzmy, ze korzystamy z kompresora na stacji paliw :-P
 
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2015-01-03, 21:42   

marizaga, zobacz temat odpowietrzania układu hamulcowego.

Ja bym zaczął od odpowietrzenia i wypchnięcia tłoczków hydraulicznie - najmniejsze ryzyko uszkodzenia.
Użyj ścisku stolarskiego w taki sposób aby jeden z tłoczków nie wysunął się całkiem z zacisku, bo będziesz miał problem z drugim tłoczkiem.

Jeżeli metoda hydrauliczna nie pomoże, to zobacz czy jesteś w stanie bez uszkodzenia zdemontować płytki z tłoczków. Jak je zdemontujesz (odkleisz) to zobaczysz, że tłoczek jest otwarty. Od środka na koło będzie krawędź za którą będziesz mógł wyciągnąć tłoczki mechanicznie (uważaj żeby nie pogiać ).
Pamiętaj nic na siłę ;) - nalej do zacisku i spryskaj od zewnątrz jakimś dobrym odrdzewiaczem (Wurth).
 
 
     
tomekz 


Wiek: 46
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 340
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2015-01-03, 23:02   

Też miałem problem ale z cofnięciem tloczkow, podczas wymiany klocków z przodu . Namoczyłem tloczki płynem hamulcowym, wyczyscilem i przy pomocy dwóch żabek jakość udało mi się je wcisnąć. Hydraulicznie wychodziły i cofały się w miarę lekko nie podłączone do układu. Ogólnie hamulec teraz jest mocny może nawet za dobry bo przednie koło szybko blokuje (tanie klocki sniffert ) tylko według mnie klocki za mocno dolegaja do tarczy bez naciskania hamulca. Moto na podnośniku i nie uda mi się ręką bujnąć koła więcej niż 1/4 obrotu. Porównując z tyłem czy drugim moto który ma 2 tarcze z przodu to coś jest nie tak... Odpowietrzone dobrze, płyn nowy.... Wygląda to tak jakby pompa ciągle ciśnienie dawała i nie pozwalała cofnąć się klockom. Ciągle jest stałe tarcie, według mnie za duże.... Co mogę jeszcze sprawdzić, poprawić?
 
 
     
marizaga 
RD02


Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 233
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2015-01-09, 21:12   

Hej, dzieki za wszystkie sugestie, odalo mi sie wypchnac tloczki plynem hamulcowym, ale dopiero po uzyciu strzykawki do odpowietrzenia ukladu, poniewaz sam nie chcial zaskoczyc. Tloczki jak ruszyly, to juz bylo tylko lepiej. Tloczki po wyjeciu sa zlotawe, czyste, tylko na czesci wystajacej poza cylinder jest zaschniety nalot, ktory postaram sie wyczyscic, ale bez uzycia papieru sciernego sprobuje. Uszczelki sa w pozytywnym stanie, rowniez przeciwpylowe.
 
 
     
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2015-01-09, 21:36   

Uszczelki są w dobrym stanie? Po wcześniejszym laniu na nie wd40? :P Wymieniałabym..
 
 
     
marizaga 
RD02


Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 233
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2015-01-09, 21:59   

co ciekawe nie widac, zeby wd za bardzo przeniknelo. Obejrze je dokladnie. Wrzuce zdjecia, to ocenicie :)
 
 
     
marizaga 
RD02


Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 233
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2015-01-10, 17:25   

konczac swoj podtemat, tloczki byly brudne tylko w czesci wystajacej poza cylinderki (twardy brud, jakby kamien/osad), dlatego zauwazylem problem z nieco tracymi o tarcze klockami hamulcowymi (nie cofaly sie powyzej granicy brudu). Wyczyscilem, zlozylem. Uszczelki okazaly sie byc w bardzo dobrym stanie. Nie mialbym problemu, gdybym je wypchnal przy demontazu od razu plynem hamulcowym (zdjac klocki hamulcowe i przystapic do wypychania tloczkow, trzeba wowczas w miare wedrowki tloczkow na zewnatrz dolewac plynu ham.), tymczasem ja wymontowalem zacisk hamulca i po stwierdzeniu ciezko chodzacych tloczkow chcialem podlaczajac ponownie wypchnac - jesli sie odpowietrzy skutecznie, to raczej juz tylko z gorki (u mnie pomogla w koncu strzykawka z apteki za 0,6 zl i wezyk: tak jak na tym filmiku https://www.youtube.com/w...774B5&index=8). Teraz jestem w stanie przy zdjetych pokrywkach ceramicznych palcem wysunac tloczki. Przy montazu uszczelek oraz tloczkow uzylem pasty do tloczkow. Jeszcze raz dzieki za podpowiedzi.

IMG_0623_nissin_wszystko.JPG
Plik ściągnięto 35 raz(y) 713,87 KB

IMG_0625_uszczelki.JPG
Plik ściągnięto 40 raz(y) 504,68 KB

IMG_0628_uszczelki_tloczek.JPG
Plik ściągnięto 44 raz(y) 685,9 KB

IMG_0629_tloczki.JPG
Plik ściągnięto 53 raz(y) 918,98 KB

IMG_0630_zlozone_bez_ceram.JPG
Plik ściągnięto 45 raz(y) 937,28 KB

IMG_0631_zlozone.JPG
Plik ściągnięto 45 raz(y) 812,41 KB

Ostatnio zmieniony przez marizaga 2015-01-10, 17:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Habit
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-10, 17:27   

No i pięknie:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16