Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kierunkowskazy
Autor Wiadomość
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-16, 11:46   Kierunkowskazy

Niestety, to znowu ja będę marudził... Chodzi mi o żarówki kierunkowskazów. Orginalnie są to żarówki 21W/12V (sam się przekonałem, że piekielnie drogie - przynajmniej u mnie w Bydgoszczy - cena 1 szt. ok. 20 zł.) Na jednej stronie miałem orginały, a na drugiej z tyłu zwykłą żarówkę 4W/12V. Nota bene nie zauważyłem żadnej różnicy w jasności świecenia, tylko w częstotliwości "mrygania". Po wymianie na orginalną -21W - działała 1 dzień - szybko się przepaliła (???). Takie lipy teraz robią... Po założeniu 4W - wszysto okey. Już się przyzwyczaiłem do szybkiego "mrygania". Możliwe jest jakieś uszkodzenie elektryczne, które szybko przepala żarówki 21W? Czy ktoś miał podobny przypadek? A może to po prostu zwykła złośliwość rzeczy martwej, niepoparta statystyką? Pozdrowki.
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2011-05-16, 11:51   

ojejku, przecie na każdej stacji żarówki 12v/21W można kupić za około 3-4 zł. Może kupowałeś w sklepie motocyklowym gdzie normalne są narzuty w granicach 700%. przez 2 lata wymieniłem tylko jedną taką żarówkę, więc chyba po prostu miałeś pecha, albo była to żarówka awiny:)
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-05-16, 12:07   

Ja nie wymieniałem żadnej, kup dwie na cpn jak adziad radzi, poproś o żarówke do kierunku ;-) i wymień obie.
 
     
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-16, 12:08   

Żarówka jest PHILIPSA (teraz dopiero zwróciłem uwagę na producenta). Szukałem takiej żarówki na 3 stacjach benzynowych, patrzyli na mnie jak na dzika... W sklepie motoryzacyjnym stwierdzili, że jest to jakaś "specjalistyczna żarówka" - hehehe i faktycznie odesłali do hurtowni motocyklowej, gdzie była jedna sztuka (więcej - na zamówienie... ). Dlatego zasugerowałem się, że to jakieś "elektryczne dziwadło". Skłaniam się chyba zatem ku pechowi...
 
     
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-16, 21:29   

Adziad! fajne moto... W dzisiejszych czasach coraz trudniej o prawdziwego mustanga, ech...
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2011-05-16, 21:38   

a dziękować, zaraz wklejam fotki z kolejnymi modyfikacjami;]

zobacz sam: żarówka do kierunków
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12