Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
obracająca się sztyca dolnej półki TTR600
Autor Wiadomość
kubas9311
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-27, 16:19   obracająca się sztyca dolnej półki TTR600

Witam. Jako, że kierownica zaczęła ciężej chodzić zabrałem się za sprawdzenie łożysk główki ramy i tutaj pojawia się problem. Po zdjęciu już górnej półki nakrętka ta górna z tą tuleją strasznie ciężko się odkręcała, w pewnym momencie całkiem stanęła i zamiast obracać się to obraca się cała sztyca;/ o co tutaj chodzi, jak to teraz odkrecić? Czy to normalne, że ta nakrętka tak ciężko chodzi? Dodam, że na początku idzie zrobić ze 2 obroty przy użyciu ręki dopiero pó 1/4 niej idzie coraz ciężej. Ta nakrętka pod nią idzie lekko po tym samym gwincie;/ proszę o pomoc!

nakrętka.JPG
Plik ściągnięto 124 raz(y) 41,37 KB

 
     
Bicio 
biczson


Wiek: 106
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 1299
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2014-07-27, 18:49   

Rozumiem, że sztyca obraca się w dolnej półce przy próbie odkręcenia tej górnej nakrętki? Nie powinno się tak dziać bo sztyca jest wprasowywana w dolną półkę no dosyć ciasno. Oznacza to, że sztyca ma luz w dolnej półce i możesz spróbować ją wybić w górę, wtedy nie będziesz musiał odkręcać tej nakrętki na motocyklu. Strzelam, że ktoś dorabiał sztycę i dał lipny materiał przez to gwint pod tą górna nakrętką się wywalcował i ciężko się odkręca. Jak sztyca wyjdzie z półki to trzeba dorobić nową i DOKŁADNIE ją wprasować w półkę.

PS: Mam nadzieję, że się mylę i to jakaś pierdoła :-)
 
 
     
Habit
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-28, 05:54   

Bez odkręcenia nakrętki nie wyjmiesz sztycy, fakt jest ona wciskana ale od dołu...
 
     
Bicio 
biczson


Wiek: 106
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 1299
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2014-07-28, 14:07   

A już sobie podejrzałem jak to wygląda, fucktycznie sztyca ma na dole kołnierz. Mój błąd :oops:
 
 
     
kubas9311
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-28, 14:32   

czyli jeśli uda mi się odkręcić nakrętkę to chyba to obrócenie sztycy nie powinno kwalifikować jej do wymiany?
 
     
Bicio 
biczson


Wiek: 106
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 1299
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2014-07-28, 15:22   

Nie powinno, pytanie jak ten gwint będzie wyglądał po odkręceniu. Jeśli nie szkoda Ci łożysk to możesz spróbować dociągnąć to mocno nakrętką (4) na rysunku i zobaczyć czy wtedy będzie sie sztyca kręcić.
 
 
     
kubas9311
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-28, 22:37   

Bicio, dzięki wielkie! skręcenie dolnej nakrętki przytrzymało sztyce i odkręciłem nakrętkę, niestety będę musiał dać do dorobienia tą nakrętkę bo gwint się zjechał i ząbki na klucz także. Taką nakrętkę dorobi mi tokarz? jeszcze raz dzięki!
 
     
Bicio 
biczson


Wiek: 106
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 1299
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2014-07-29, 05:00   

Myślę, że bez problemu nawet może lepiej żeby to wyciął z normalnego 6ciokąta żeby nie tłuc młotkiem za każdym razem. We 1/4 tylko sztycę ze sobą żeby sobie obczaił jaki tam gwint jest.
Spoko, że się udało :-)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15