Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
brak iskry
Autor Wiadomość
Janes15644
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-28, 18:57   brak iskry

Witam. W moim dominatorze nie ma iskry pojawia się na chwilkę odpali i zgaśnie przez dłuższy czas już jej nie ma ;/ sprawdzone zostały wszystkie kable wtyczki lecz w jednej wtyczce (czerwona kostka z prawej strony silnika przymocowana pod główką ramy w uchwycie przyspawanym do ramy) znalazłem jeden kabelek który mostkuję czy to powinno tak być ? Natomiast cewka z fajką oraz kablem wymieniane, moduł również był przekładany co mogę jeszcze sprawdzić lub wymienić aby iskra wróciła ?

10380356_696286967104937_4641234298444366442_n.jpg
Plik ściągnięto 124 raz(y) 47,59 KB

 
     
blaadee
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-29, 11:59   

Może gdzies nie łączy jakas kostka ( wtyczka ) w instalacji, jeżeli podstawiony moduł był oczysciscie sprawny w 100%, czujnik położenia wału, lub jego kable, gaszak przy kierownicy czy gdzies nie masuje, stacyjka. Przelec cała instalacje na spokojnie. Cudów nie ma czy 8 modułów ;-)

Ta kostka czerwona i wszystkie z niej kabelki ( wiązka) idzie do kierownicy i do przełącznika z gaszakiem, przynajmniej u mnie. Może ktoś kombinowal z jakims tajnym gaszakiem :)


musisz rozpruc przełącznik i tam obadac i podłączyć go tak jak ma być, a motor wcześniej je 1/4 dził ?
U mnie jest tam 5 kabelków i wszystkie w jednej wiązce ida do przełącznika w kierownicy z prawej strony.
zrób dokładniejsze foto tej kostki

jak go zwierałes gdzie popadnie to mogłeś cos sfurac ( może nawet oba moduły, może czujnik ) a może nic :roll: ida tam tez kabelki do startera czyli jakies napięcia +12v tam pewnie jest

Sprawdzałem miernikiem i na 100% jest on od czujnika położenia wału ( zielony z zółtym paskiem) :arrow: :idea: u mnie w tym miejscu nie ma zadnego kabelka co u Ciebie ten niebieski z białym paskiem. Zrób lepsze foto bo nie widać który to pin i ile tam jest tych kabli, obakaj z drugiej strony kostki gdzie idzie ten kabelek.
 
     
kubas9311
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-29, 17:32   

moduł, cewka jest była podmieniana od mojego domina który chodzi, co więcej przekładaliśmy także Janesa części do mnie i mój domino hula;/ Najlepsze jest to, że on śmigał dobrze jakiś czas, a na drugi dzien gdy chciał go odpalić iskry już nie było. Zmieniliśmy kabel cewka-fajka i odpalił i niby je 1/4 dził. Myślałem, że problem rozwiązany, a na drugi dzień tel. że znów nie ma iskry;/ On odpala na zimnym pochodzi kilka sekund i gaśnie i pó 1/4 niej już iskry nie ma;/ dziwna sprawa;/
 
     
mbx
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-29, 18:38   

taka głupia rzecz jak wymiana świecy i kabla+fajka była robiona ,przy tej zamianie części ???
 
     
kubas9311
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-29, 19:12   

cała cewka była zmieniana czyli kabel wraz z fajką tez, co do świecy to na 2 sprawdzanych najpierw jest iska a zaraz znika;/

EDIT:

co do przełącznika to moto kręci rozrusznikiem, więc on chyba działa?
Dodatkowo moto chodziło na tym zmostkowaniu wczesniej;/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14