Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jaką świece polecacie ?
Autor Wiadomość
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2014-04-04, 22:36   

W dominatorze miałem kolor świecy inka z mlekiem, nawet na lekko wybebeszonych wydechach. Jak wydech jest przelotowy lub podobny , to powinieneś przynajmniej o 2 rozmiary zwiększyć dyszę główną i wolną.

Ogólnie dojście do ładu ze znacząco zmodyfikowanym wydechem, to kilkanaście zużytych baków paliwa i garść dysz. Przerabiam to z moją cb450n z akcesoryjnym wydechem, ostrym wałkiem i przelotowym filtrem powietrza. Potrafi 450cm palić ponad 7L/100km jak ma kopyto. Gdy zmniejszę dysze to świeca biała, zaoleję dodatkowo filtr powietrza to traci moc itd itp. Jak chcesz mieć przy lu 1/4 nych wydechach moc i mniejszą temperaturę, to nie ma wyjścia wstawiasz większe dysze. Spalanie rośnie, ale sinik działa zdrowiej i ma więcej mocy.

Na prawdę życzę powodzenia, bo to ciężka walka z tym strojeniem;]
 
     
ArturS 


Wiek: 44
Dołączył: 25 Kwi 2013
Posty: 117
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2014-04-08, 07:23   

Yukikaze napisał/a:
Ja od tamtego sezonu mam taką - NGK DPR8EIX-9
Też słyszałem, że irydówki są beee... Jednak przy odpalaniu na zwykłej musiał zakręcić ze dwa/trzy razy, a przy irydówce od razu robi "bum" w cylindrze .
Co do samej jazdy to nie zauważyłem żeby coś się zmieniło na gorsze lub lepsze ;-)

A i u mnie podobnie. Trochę się nasłuchałem jak to po włożeniu irydówki motocykle w ogóle nie chcą działać jak należy, ale po szkoleniu NGK stwierdziłem, że spróbuję coby ludziom ciemnoty nie wciskać typu "słyszałem, że". Moja tenerka zawsze, ale to zawsze miała problem z odpalaniem. Czy to ciepła, czy zimna, od pierwszego strzała paliło rzadko kiedy - kombinowane z cewką, wymienione przewody WN, nowa fajka, nowy mocniejszu akuś i nic nie pomogło. Teraz zapala zawsze od dotknięcia startera :-o Poza tym również nie zauważyłem nic na plus, ani na minus. No może poza ceną, więc żeby taki zakup miał sens, to musi się sprawdzić prawidłowość głoszona przez szkoleniowca, że wymienia się ją po większym przebiegu, choć i tak się to nie wyrówna. Jeśli więc z moto wsio ok, to niema co kombinować - wkręcać to, co przykazał producent. Chyba, że dla kaprysu :mrgreen:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12