Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
CERAMIZER do Silnika??
Autor Wiadomość
dudi_s
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-06, 21:15   CERAMIZER do Silnika??

Witam. zakupiłem owy cerazmizer do Silników motocyklowych 4-suwowych z mokrym sprzęgłem. I mam pytanie czy ktoś juz coś takiego stosował? Co o tym myślicie?
poniżej krótki opis:

Regeneracja przy użyciu ceramizera® polega na przywróceniu nominalnych rozmiarów i właściwej geometrii współpracujących powierzchni w mechanizmach, w których występuje tarcie metalu o metal, poprzez narostowe tworzenie warstwy ceramiczno-metalowej o unikalnych właściwościach. Warstwa ceramiczna powstaje dzięki połączeniu i dyfuzji cząsteczek ceramizera® z cząsteczkami metalu przemieszczającymi się w oleju.
Regeneracja przeprowadzana jest bez demontażu urządzeń, w trakcie ich normalnej eksploatacji – wystarczy dodać preparat do oleju w silniku. Proces regeneracji oraz tworzenia warstwy ceramicznej odbywa się automatycznie.
Procesy termodynamiczne zachodzące na powierzchniach trących się, powodują narastanie warstwy ceramiczno-metalowej we wszystkich miejscach a szczególnie w miejscach zużytych (wytartych).
Narastanie stopniowo stabilizuje się wraz ze zmniejszaniem się współczynnika tarcia co prowadzi do samoczynnej optymalizacji szczelin trących się detali i po osiągnięciu wartości nominalnych, zatrzymuje się odbudowując powierzchnie w sposób prawie idealny. Oznacza to, że w miejscach bardziej zużytych (wytartych) i tam gdzie były rysy, odbuduje się grubsza warstwa niż w miejscach mniej wytartych, co w rezultacie prowadzi do odbudowy pożądanej geometrii trących się detali.
 
     
Kubeko 
GÓRAL ŻYWIEC


Wiek: 48
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 512
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2011-04-06, 22:13   

wybacz, ale jestem sceptycznie nastawiony na wszelkiego rodzaju kosmiczne technologie magicznych, inteligentnych płynów które w sposób automatyczny regenerują części i podzespoły w trakcie ich normalnej eksploatacji.. czy producent owego specyfiku wspomina coś o skutkach ubocznych lub przedawkowaniu????
mechanika jest bez względna i na nasze szczęście w manualu podane są servis limity, po przekroczeniu których trzeba wymieniać, a nie leczyć hoemopatykami:))
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-04-07, 14:59   

Nie zgadzam się Kuba z Tobą ;-) ,
po remoncie wlałem do silnika olej rzepakowy pierwszego tłoczenia z 2008r r,rzepak pochodził z pola znanego w Zachodnipomorskim rolnika-kaskadera Żuczka(pozdrawiam)
Mocy w hooy,pali niecałe 2l benzyny/100km ;-)

takie jest moje zdanie na powyższe dywagacje,
można lać różne specyfiki ,osobiście wlewałem olej dla cięzarówek do mojego moto bo nie było innego i dawał rade
 
 
     
zuczek 38 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1188
Skąd: Sosnowo
Wysłany: 2011-04-07, 22:51   

Dzięki Rav :lol:
 
 
     
janko_slr
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-08, 17:28   

Pracuje w dziale gwarancji dystrybutora jednej z bardziej popularnych marek samochodów w Polsce, nadzorujemy pracę serwisów itp.
Jak tylko przyjdzie zdjęcie zalepionego glutem smoka, czy zatkane magistrale olejowe, to na 90% wiadomo jest jakiś ceramizer czy inne gówno tego typu. Odsyłamy olej do analizy spektrograficznej i prawie zawsze potwierdzają nasze zdanie.

NIE POLECAM

Lepiej zainwestuj w dobry olej
 
     
maniek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-08, 17:43   Re: CERAMIZER do Silnika??

dudi_s napisał/a:
w których występuje tarcie metalu o metal,


janko_slr napisał/a:


Lepiej zainwestuj w dobry olej
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12