Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Dymienie z rur
Autor Wiadomość
pawelek782
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-29, 18:33   

Witam. Odświeżę trochę temat. Dziś jak odpaliłem swojego dominatora to zaczął dymić na niebiesko tak że nic w garażu nie było widać :) po chwili przestał,aha dym leciał z prawego wydechu,a motocykl był przechylony na lewo bo był na stopce. Po rozgrzaniu nie dymił już na wolnych obrotach tylko jak schodził z obrotów to wtedy puszczał dym.Jak go się wkręcało na obroty to nie dymił tylko jak z nich schodził. Dodam że je 1/4 dziłem nim jeszcze wczoraj i przyglądałem się to ani nic nie puszczał dymka, wcześniej odpalał na zimnym i nie dymił, stało się to nagle.Aha, jak motocykl stał prosto to już z dwóch rur szedł dym. Pomóżcie mi co to mogło się stać, ja podejrzewam uszczelniacze na zaworach, ale nie znam się na tym silniku bo mam motorek od tygodnia pomóżcie !
 
     
nx-rider 
Dawid


Wiek: 41
Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 874
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2013-09-30, 06:53   

To że motorek od tygodnia to nie zwalnia Cię z używania "szukajki".
Na tym forum już większość rzeczy zostało napisane tylko się szukać nikomu nie chce
 
 
     
pawelek782
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-30, 18:49   

szukałem ale nie odstałęm jednosznaczej odpowiedzi, ale nie ważne sam sobie poradze
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2013-09-30, 23:44   

pawelek782 nie denerwuj się :-P ;-)

Przeglądałeś te tematy?:
dymienie przy rozruchu zimnego silnika
Problem z odpalaniem po dłuuugim postoju.
Kopcenie na czarno- czy wymiana pierscieni pomoze?

W powyższych tematach masz rozpisane od czego zacząć.
Silnik pracuje inaczej niż zwykle - Zacznij od ga 1/4 nika. Linki ssania.
Jeżeli regulacja ga 1/4 nika nie pomoże to najprawdopodobniej uszczelniacze.
 
 
     
pawelek782
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-01, 13:52   

Dzięki za pomoc :) Przeglądałem te tematy, i jeśli chodzi o mój przypadek to dym jest niebieski, jak go wkręcę na obroty i z nich schodzi to wtedy z wydostaje się niebieski dym. Podczas przyśpieszania nie ma dymu. I tak podejrzewam że są to uszczelniacze na zaworach, jeszcze zobaczę co będzie się dalej działo, i zimą trzeba będzie się wziąć za niego.

Aktualizacja:
Właśnie wróciłem z garażu i poczyniłem nowe obserwacje. Po odpaleniu nie dymi wogóle, jak się nagrzeje też nie, pracując na na biegu jałowym. Jak wkręcę go do 4-5 tyś obr i trzymam to dymi z prawego wydechu(siedząc na motocyklu) jak odpuszczę gaz to wtedy dym poleci także z lewego wydechu tylko mniej niż z prawego. Wiem że tak na sucho się problemu nie rozwiąże, ale jakieś sugestie za co trzeba się brać, co trzeba wymienić, są mile widziane :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13