Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Podgrzewane manetki
Autor Wiadomość
stachu
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-14, 21:11   Podgrzewane manetki

Chciałbym zaopatrzyć swój motocykl w podgrzewane manetki OXFORD. Czy ktoś z was posiada takie coś i czy nie ma problemów zasilaniem?

Moje wątpliwości wynikają z małej mocy alternatora stosowanego w NXach. Gdzieś wyczytałem że alternator ma moc 182W.

Mała kalkulacja:
światła pozycyjne 5W + 21W
wyświetlacz 10W
światła mijania 55W
światła drogowe 65W

to już jest 156 W

a dodajmy do tego kierunkowskazy 50W, sygnał d 1/4 więkowy ? 20W, Cewka zapłonowa ? 20W, straty na przewodach.

Manetki to około 45W. Więc słabo to widzę.


Przedwczoraj podczas nocnej przejażdżki zauważyłem, że jadąc na pełnym oświetleniu (postojówki, mijania, drogowe) podczas trąbienia na zwierzynę światła lekko przygasały.
Ostatnio zmieniony przez managa 2013-09-15, 11:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-08-15, 04:53   

pozycyjne to 2x5W na przod i tyl ale stop ma 21, drogowe swieca sie zamiast mijania wiec masz 65w wolne na kierunki i sygnal ktore uzywane sa sporadycznie wiec alternator i prostownik dadza rade, zaplon bierze moze z 6w.
Manetki mozna podpiac spokojnie.
 
     
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-15, 11:00   

Mam manetki podgrzewane odziedziczone po poprzedniku. Na razie z nich nie korzystałem, więc trudno mi cokolwiek powiedzieć o ich użytecznosci. Może w chłodniejsze dni... Ale są podłączone i działają... Zauważyłem tylko, iż trzeba dość solidnie zamocować te manetki do kierownicy, inaczej się obracają (szczególnie rollgaz) i mogą się wyrwać przewody.. Patrz zdjęcie... Co do mocy kierunkowskazów, też miałem żarówki 2x21 W, obecnie zmieniłem je na 2x4 W - nota bene świecą z taką samą intensywnością o dziwo, więc jakby co, to można trochę przyoszczędzić mocy...

P8150318.JPG
Plik ściągnięto 148 raz(y) 1,1 MB

P8150319.JPG
Plik ściągnięto 154 raz(y) 1,14 MB

 
     
WROM
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-15, 11:19   

ptasiu, Zastanawiam się nad montażem takich manetek Oxforda. Masz je jeszcze na motórze? jak z używaniem ich? jak z akumulatorem?
jaki masz sterownik? przyciski czy z pokrętłem?
 
     
Bolo 
BoloLoLo


Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2011
Posty: 829
Skąd: Szczygłowice
Wysłany: 2013-09-15, 17:27   

jeśli chodzi o oszczędzanie mocy to proponuję zainwestować w żarówki ledowe. postój, wsteczne + stop i kierunki to koszt ok. 100 zł. A spadek zużycia mocy ZNACZNY
 
 
     
ArturS 


Wiek: 44
Dołączył: 25 Kwi 2013
Posty: 117
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-09-16, 07:30   

Bolo napisał/a:
jeśli chodzi o oszczędzanie mocy to proponuję zainwestować w żarówki ledowe. postój, wsteczne + stop i kierunki to koszt ok. 100 zł. A spadek zużycia mocy ZNACZNY

Taniej wyjdzie przeka 1/4 nik z przełącznikiem i zrobić "światła dzienne", czyli za dnia świeci się jedynie przedni reflektor, a wszystkie inne nie. Przepisy na to zezwalają (za dnia oczywiście).
 
 
     
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-16, 08:06   

WROM napisał/a:
ptasiu, Zastanawiam się nad montażem takich manetek Oxforda. Masz je jeszcze na motórze? jak z używaniem ich? jak z akumulatorem?
jaki masz sterownik? przyciski czy z pokrętłem?



Szczerze pisząc nie miałem okazji ich używać, po prostu nie czułem takiej potrzeby, a jak już zrobiło się chłodniej, to kabelki mi się poukręcały i tak jak pisałem, usunąłem całe ustrojstwo. Myślę, że to może sprawdzać się podczas wypadów turystycznych, a przy dzidowaniu po lesie to i tak g... dają, bo ręce latają wtedy wszędzie i nie nadążą się rozgrzać... Kiedyś tylko próbnie to uruchomiłem, ale działała tylko jedna manetka - nawet dawała radę...
 
     
Paweł
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-16, 15:08   

Miałem grzane manetki (z pokrętłem) w swoim Varadero 125 i powiem, że bardzo fajna sprawa, pod warunkiem posiadania dużych (np. oryginalnych) handbarów. Fajnie podgrzewa całe dłonie i poprawia sprawność operowania klamkami w chłodne dni. Jedno co bym zrobił sam zakładając hotgripy to podłożyłbym pod lewą manetkę plastikową tulejkę, żeby ciepło nie szło w kierownicę, bo prawa ewidentnie lepiej dawała radę na rollgazie ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16