Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ożywianie zapuszczonego Dominatora
Autor Wiadomość
nx-rider 
Dawid


Wiek: 41
Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 874
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2013-07-18, 12:15   

Damianel napisał/a:
ale z paleniem dalej to samo

bo jesteś uparty - już Ci pisałem (w innym temacie) że to nie moduł - a madart pisał to samo w tym temacie

Damianel napisał/a:
dalej coś załapie i strzeli w wydech...
Jakieś pomysły :?:
Cewka zapłonowa może powodować takie zachowanie i czy można podpiąć cewkę od PD03 na próbę?

sam sobie odpowiedziałeś na pytanie
Damianel napisał/a:
iskra jest

więc po co dalej męczysz temat związany z iskrą ?

Sprawd 1/4 :
- ga 1/4 nik (zozbebeszyc, wyczyścić, wstępnie ustawić)
- kruciec (czy nie zasysa z pęknięcia metodą papierosową, oraz czy nie ma nieszczelności na połączeniu z cylindrem - tą samą metodą)
- filtr powietrza (wydmuchaj oraz spróbuj odpalic bez niego)
- zawory (ja do dzisiaj nie jestem pewien czy w dobrym momencie ustawiam luzy)
- rozrząd (pisałeś gdzieś że sprawdziłeś - are you "śur" że poprawnie)

Nie odbieraj mojej wypowiedzi jako złośliwej - nie to mam na celu
Wiem jak wkurw.... bywa niemoc w zdiagnozowaniu usterki, mój kiedyś nie chciał palic (objawy podobnie jak u Ciebie), rozbebeszyłem ga 1/4 nik, wyczyściłem wszystko wraz z polerowaniem tłoczków przepustnic wymieniłem gumki na nowe i po poskładaniu oraz wyregulowaniu na nowo ga 1/4 nika zastanawiałem się czy na nadgarstek nie założyć bezpiecznika odcinającego zapłon jak w skuterach wodnych bo mi moto z pod dupy wyrywało

Powodzenia
 
 
     
Damianel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-18, 19:13   

Spoko nie będę miał za złe jak ktoś chce pomóc, jedni mówili moduł inni nie i dlatego doszukiwałem się tutaj bo był najbardziej rozbebeszony...
Po tym co napisałem wcześniej wyjąłem króciec dolotowy zdarłem stare łaty ładnie połatałem na nowo(wiadomo że na lata ale trochę silnik by na nim popracował) ale dalej to samo przy odpalaniu więc się wkurzyłem i wziąłem go na pych i co się stało załapał od razu ale było tylko 'PY PY PY PY PYYY' i tak w koło aż do skończenia benzyny w ga 1/4 niku.
Rzeczy które wymieniłeś zrobiłem na cacy.
Jedyne na co mogę mieć podejrzenia to cewka bo sam alternator wykluczam ponieważ gdyby był uszkodzony wcale nie dawałby prądu albo dopiero po nagrzaniu by się kończył.
Chyba że może to być wina tego że niema akumulatora i pali na samej kopce??
Orientujecie się czy można podpiąć cewke od PD03 bo jest o połowie mniejsze i pytanie czy się nie sfajczy od razu ;)

EDYT:
Jeszcze jedna rzecz przykuła moją uwagę a mianowicie u mnie nie ma tego rozgałę 1/4 nika a gardziel z pompką przyśpieszającą jest połączona bezpośrednim wężykiem...
Gdzie prowadzi ten 3 wężyk i czy w rozgałę 1/4 niku nie ma jakiejś membrany?

Scaliłem posty ;) - kmaj

Bez tytułu.jpg
Plik ściągnięto 11118 raz(y) 34,11 KB

Ostatnio zmieniony przez kmaj 2013-07-18, 23:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2013-07-18, 19:18   

Damianel, ja w dominatorze tego trójnika nie mam. Rureczka wychodzi i wchodzi do ga 1/4 nika.
 
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2013-07-18, 23:16   

Nadal stabilnie :mrgreen:

Damianel trzeci wężyk z trójnika idzie do dopalacza. Tu masz temat jak to wygląda i działa Dopalacz / Puszka mocy / Eko-puszka .

Podciśnienie z tego wężyka staruje zaworem w dopalaczu.
Jeżeli nie masz dopalacza to zaślep ten trzeci koniec, albo połącz jak u wojtka (te dwa z ga 1/4 nika razem).
Bez zaślepienia to tak jakbyś miał dziurę w króćcu - może ten wężyk to rozwiązanie twojego problemu ;-)
 
 
     
Damianel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-19, 15:18   

Nie no tego nie ma to pierwszy rocznik produkcji dominatora jeszcze wersja z kopajka i rozruchajsem a serwisówke mam od nowszego...
Podmienie cewki zobaczę co będzie...
 
     
maniek
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-20, 08:21   

Wezyk steruje membrana odpowiedzialna za pracę silnika przy zamkniętej przepustnicy np podczas hamowania silnikiem prawidlowo dzialajaca niweluje strzelanie w tlumnik podczas tej czynnosci. Jej zadanie jest otwarcie dodatkowego kanału oowietrznego zmniejszajacego podcisnienie jakie wytwarza się gdy silnik chce wiecej a my go ograniczamy przepustnica tj zubaza mieszanke ... Chyba że się myle
 
     
Damianel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-20, 10:00   

nx-rider napisał/a:
mój kiedyś nie chciał palic (objawy podobnie jak u Ciebie), rozbebeszyłem ga 1/4 nik, wyczyściłem wszystko wraz z polerowaniem tłoczków przepustnic wymieniłem gumki na nowe i po poskładaniu oraz wyregulowaniu na nowo ga 1/4 nika zastanawiałem się czy na nadgarstek nie założyć bezpiecznika odcinającego zapłon jak w skuterach wodnych bo mi moto z pod dupy wyrywało


nx-rider, powiedz mi czy w znalazłeś wtedy konkretny powód usterki czy poprostu zrobiłeś wszystko co było i pomogło, mi też niechce się wierzyć że u mnie usterka jest w zapłonie ale ga 1/4 nik przeglądałem i nic więc może oddam go na myjkę ultra d 1/4 więkową. I fakt że kopie kopie i nawet świecy nie zaleje ale czemu strzeli w wydech raz na jakiś czas...
 
     
Damianel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-20, 16:10   

Dałem dzisiaj ga 1/4 nik na myjkę ultrad 1/4 więkową i poprawy nie było ale odpaliłem z pycha jak ostatnio ale tym razem odpuściłem ssanie i zaraz się zatrzymałem i szybko nagrałem co się dzieje na wolnych:

Co o tym myślicie?
po zgaszeniu przypomniała mi się pewna sprawa a mianowicie przez krótki czas miałem TT600 i pewnego dnia padł mi bezpiecznik(z tego co pamiętam był tam tylko jeden od aku) nie wiedziałem o co chodzi rozrusznik przestał działać więc z pycha i ta sama sytuacja takie samo zachowanie które widać na filmie.
Więc teraz jestem prawie pewien że w usterki muszę szukać w elektryce.
Po nagraniu wymieniłem jeszcze wszystkie bezpieczniki i motor zaczął palić z kopa ale zachowanie silnika wygląda tak samo. I pytanko czy też macie wlutowany bezpośrednio do kabli takie ustrojstwo jak to na drugiej pozycji od góry??
Czy jest na forum ktoś chętny żeby wyjąć ze swojego Dominatora aku i odpalić na pych albo z kopajki jak ktoś ma najstarszą wersje :?: Bardzo mi to pomoże w dalszej diagnozie ;-)

IMG_7281.JPG
Plik ściągnięto 354 raz(y) 95,14 KB

Ostatnio zmieniony przez managa 2013-07-20, 17:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2013-07-20, 18:27   

Damianel, Auto stoi obok to pociągnij 2 kabelki z aku samochodowego i odpal moto. Zobaczysz czy się coś zmieni. Zmień jeszcze przewód wysokiego napięcia i fajkę i spróbuj jeszcze świeczkę zmienić. Też mi się wydaje że to elektryka.
 
 
     
Damianel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-20, 19:05   

Ugadałem się ze znajomym że jutro pożyczy mi aku i spróbuje fajna i przewód też założę inne akurat mam w zapasie ;-)
Tyle dobrze że już mechanike mogę wykluczyć, przynajmniej mam taką nadzieje :lol:
A i kolejna prośba do was może mi ktoś strzelić fotkę okablowania w miejscach podłączenia przedniego reflektora i klaksonu, podłączenie do głównej wiązki itp. :?:
 
     
Damianel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-21, 20:24   

Wsadziłem dzisiaj akumulator i tak:
Przy próbie odpalenia z kopa kopniak tak odbił że gdybym miął wyprostowaną nogę to już bym jej nie miał... Ale z pycha załapał od razu trzymał obroty około 2-3 tyś.(nie mam obrotomierza) ale tu podejrzewam zacięte ssanie lub po prostu za bardzo podkręcone wolne i nie wkręcał się na najwyższe a tu raczej ale to wszystko może powodować uszkodzony krucieć i tego będę się doszukiwał niedługo.
Pytanie dlaczego kopajka może aż tak mocno odbijać...
 
     
Alibaba 
Pan Alibaba


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 2131
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2013-07-21, 21:52   

Damianel, sprawd 1/4 małą membranę podciśnienia w ga 1/4 niku może założona odwrotnie , miałem podobne objawy.
 
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2013-07-21, 21:55   

Damianel, zrobisz króciec to wtedy szukaj dalej. Kopajka raz na jakiś czas może odbić. Może to po prostu przypadek.
 
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2013-07-22, 09:35   

U mnie jest jeszcze jedna dioda po lewej.
Moja skrzynka bezpieczników tak wygląda:

P3171130.JPG
Bezpieczniki PRZÓD
Plik ściągnięto 239 raz(y) 2,88 MB

maj 2013 (31).JPG
Bezpieczniki TYŁ
Plik ściągnięto 165 raz(y) 1,56 MB

 
 
     
Damianel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-24, 11:08   

Kmaj widze że w lokalizacji masz wpisane Rzeszów czy dało by rade jakoś do ciebie podskoczyć zebym sam rzucił okiem na kablowanie i porobił sobie zdjęcia tego co mi potrzebne bo do czwartku wieczorem jest w Rzeszowie na praktykach??






Odp. na PW ;-) - kmaj
Ostatnio zmieniony przez kmaj 2013-07-24, 12:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 18