Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Pęknięte zaczepy w kufrze GIVI - jak naprawić?
Autor Wiadomość
nbj
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-28, 14:25   Pęknięte zaczepy w kufrze GIVI - jak naprawić?

Mam kufer GIVI, chiałbym go przełożyć ze skutera do dominatora. Problem w tym, że ma ułamane zaczepy. W skuterze trzymał się na tej śrubie widocznej na zdjęciach. Pytanie tylko, czy w hondzie zda to egzamin? Skuter poza asfalt nie zjeżdżał, kufrowi groziły tylko polskie dziurawe drogi. Nie chciałbym jednak go zgubić gdzieś w lesie czy innym terenie. Jak wg was można by ulepszyć mocowanie tego kufra? Najprościej byłoby przykręcić go na stałe do podstawy, ale fajnie gdyby był zdejmowalny w krótszym czasie niż pół godziny.

ZDJĘCIA



EDIT: Już jest ok.
Ostatnio zmieniony przez Raviking 2012-03-28, 19:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
skoczek82
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-28, 19:41   

Z doświadczenia wiem, że różne połamane plastiki dobrze się łata włóknem szklanym + żywica epoksydowa. Tyle że pó 1/4 niej nie wygląda to zbyt estetycznie :-P ale ja bym tak zrobił potraktował od zewnątrz i od wewnątrz po dwie warstwy włókna na przemian z żywicą ewentualnie ponawiercać wcześniej kilka otworków w kufrze aby żywica wymieszała się ta z warstwy zewnętrznej z tą wewnętrzną :-D
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2012-03-28, 19:41   

może jakieś blachy
albo nowy kufer
 
 
     
nbj
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-28, 20:04   

Jeśli zdobędę żywicę i włókno szklane w moim mieście, to pobawię się na weekendzie z tym. Jeśli nie, to rzeczywiście jakieś blachy trzeba będzie zastosować. Nowy kufer to dobre rozwiązanie, tylko funduszy brak, a szajsu nie kupię.

I jeszcze małe pytanko. W przypadku gleby honda będzie się opierała na kufrze? Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?
 
     
f4u 
Marek


Wiek: 48
Dołączył: 15 Lut 2012
Posty: 601
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-03-28, 21:09   

Ja też jestem za włóknem szklanym + żywicą i kolega skoczek82 ma rację że to nie wygląda najlepiej więc ja proponuję włókno węglowe+żywica niesamowicie mocne i elastyczne, wystarczy wyciąć np. cztery takie same kwadraty umieścić je w taki sam sposób na kufrze i będzie wyglądało jak fabryczna robota i węgla nie trzeba malować bo jest czarny :mrgreen: w razie gdybyś się zdecydował na jakieś włókno to przed położeniem na kufer musisz zmatować te miejsca które będą klejone papierem ściernym np 100 lub 80, jak będziesz miał jakieś pytania co do włókien i żywicy to pytaj śmiało bo się trochę bawię tymi rzeczami
 
 
     
nbj
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-29, 13:50   

Pytanie mam jedno póki co: w jakim sklepie pytać o to włókno węglowe?
 
     
f4u 
Marek


Wiek: 48
Dołączył: 15 Lut 2012
Posty: 601
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-03-29, 15:07   

sklepy modelarskie lub allegro tu masz link
http://allegro.pl/listing...na+w%C4%99glowa
 
 
     
nbj
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-29, 16:57   

Osz kurde, w tej cenie to mam taki sam kufer używkę. Spróbuję ze szklanym, bo modelarskiego sklepu na moim zadupiu nie ma.
 
     
fiacik69
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-15, 17:18   

zywica ci odejdzie, szkoda roboty nie laczy sie z ABS - testowalem
natomiast twoje pekniecia pieknie pospawac mozna opalarka i kawalkiem starego zderzaka byle czarnego bez lakieru
na opalarke zakladasz taki lejek dyfuzor zebt skierowac strumien w cieniutki punkcik
albo lepiej szukasz kogos kto spawa zdezaki do aut i ma profesjonalna spawarke do plastiku daje mniej powietrza niz z opalarki
mozna tez lutornica kolbowa i wtopic siateczke miedziana albo z braku laku siateczke z glosnika - tak tez robilem
troche wprawy i checi i da sie zamemu
|kolo lodzi na wisniowej gorze jest gosc co takie zeczy za grosze spawa ale sam czasem lubie sie pobawic lutownica
lutownica pistoletowa daje za duzo ciepla i plastik pali sie zamiast topic musi byc lutownica kolbowa ale ona sa za 17 zl w budowlanych sklepach
 
     
track99 


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 63
Skąd: Szczecin/FSW
Wysłany: 2013-01-30, 11:14   

do wzmocnienia można coś takiego wykorzystać:
http://allegro.pl/siatka-...2976348322.html
Lutownica kolbowa daje rade :)
 
 
     
nbj
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-10, 21:58   

Dzięki za zainteresowanie, popróbuję coś z tym zrobić. Jakiś magik od zderzaków powinien się znale 1/4 ć, jak nie to będzie rze 1/4 bienie w domu ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14