Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Raviking
2011-03-18, 19:16
jeżdził, zgasł i nie chce odpalić ;(
Autor Wiadomość
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-03-11, 15:22   

taki syf miałem w biesach :-(

DSC00150.JPG
taki filterek nie dał rady :(
Plik ściągnięto 114 raz(y) 1,83 MB

DSC00149.JPG
w odstojniku bagno,dosłownie
Plik ściągnięto 111 raz(y) 1,9 MB

 
 
     
wartburg
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-11, 17:35   

adziad napisał/a:
Moja Hanka puki dzidowałem to nie miała fochów, ale jak przyszło je 1/4 dzić spokojnie to potrafiła się zatrzymać po odjęciu gazu, po czym odpalala od strzała jeszcze na rozpędzie


hahaha - nareszcie ktoś potwierdził moją dosyć osobliwą teorię "jazdy pod czerwone pole" :mrgreen: :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

wystarczy zapierdalać i nic się nie będzie zatykać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
     
pj1812
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-14, 09:55   

moto odebrałem od mechanika juz naprawione:))) moje podejrzenia były słuszne, nie było kompresji - winny najprawdopodobniej dekompresor/dekompresator, chyba się zawiesił.
Naprawa nie była skomplikowana ;), mechanior najzwyczajniej w świecie dolał oleju i maszyna zaczęła palić :)
Więc teraz mam pytanie jak to jest z tym olejem, otóż gdy moto mi zgasło i przestało odpalać to sprawdzałem olej po ostatniej jeżdzie i był w połowie miarki, po postoju nie było na miarce ale się tym nie przejmowałem bo to podobno normalne. Mechanior stwierdził, że nie może tak być. Jego zdaniem olej musi być widoczny na miarce czy moto jest dopiero co zgaszone czy stoi tydzień czasu. Postawił na swoim i dolał oleju tyle,że jest widoczny na bagnecie nawet po długim postoju.
Wlał ok 0,7l i teraz nie wiem ile mam oleju w silniku ;/
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-03-14, 12:24   

Przejed 1/4 parenaście kilosów żeby rozgrzać moto i zobacz jaki stan oleju będzie.

Zwłaszcza w japońcach po postoju nie widać oleju i tak jest przyjęte za normalne.
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2011-03-14, 19:40   

Czasami nie jed 1/4 już nigdy więcej do tego mechanika, wyszło mu że się akurat dekompresator odwiesił więc niby "naprawił" Facet !!!!NIE WIE!!!! co to sucha miska olejowa, podstawy!!! strach sie bać normalnie, ciekawe czy pompuje do opon zimowe powietrze?
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-03-14, 19:47   

jak działa dekompresator? co ma olej z tym wspólnego?nie działa na zasadzie odrzutu siły odśrodkowej?
 
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-03-14, 20:09   

deko działa tak jak piszesz, tylko mechanikowi sie udalo, bo jak zdjal pokrywe to sie deko odwiesil i nic nie musial robic
Adziad dobrze mowi, ze jak chlop nie wie jak dziala sucha miska to jak mu moto zostawić do naprawy?
 
     
pj1812
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-15, 08:37   

hehe, a już chciałem mechaniora po nogach całować za to że mi uruchomił maszyne :-P teraz troche mnie martwi ilość tego oleju w silniku, bo cały czas mam na miarce prawie max, bez względu czy moto stoi bez odpalania, czy dopiero jest zgaszone. Najlepszym wyjściem będzie wymiana oleju (i tak chciałem to zrobić) wtedy zaleje tyle oleju co ksiązka pisze i będzie git.
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2011-03-16, 07:43   

nie musisz wymieniać oleju bo masz go za dużo, wystarczy nie dokręcić do końca wlewu i jak przepompuje to trochę wlewem wyrzyga, a z czasem (jak to singiel dość szybko) oleju ubędzie naturalnie. don't panic :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15