Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: kmaj
2012-12-23, 21:45
Cewka zapłonu (1993) NX 250
Autor Wiadomość
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2013-01-05, 13:48   

AAA to przeoczyłem w pośpiechu, że działał i przestał. Jak pomierzyłeś cewkę i fajkę, a na dodatek będzie iskra nawet mizerna na chińczyku, to się nie ma co zastanawiać trza dłubać moduł.
 
     
Rayzeer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-09, 18:56   

Dobra, już całkiem zgłupiałem. A więc, kumpel który początkowo zajmował się motorem stwierdził, że to moduł, gdyż na moim nie ma iskry a na chińskim jest ale zbyt mała by dała sobię radę w silniku. Akurat wczoraj wieczorem odebrałem starą świecę oraz cewke i przed rozpoczęciem regeneracji modułu postanowiłem, że jeszcze raz sprawdzę czy to aby na pewno moduł. Mam dwie cewki, i dwa moduły, podłączałem w każdej możliwej opcji i ani razu nie pojawiła się iskra ani na chińskim module ani na moim (nie mam pojęcia, moze to sprawa słabego akumulatora bo dawno nie był ładowany, chociaż mimo to i tak powinna być iskra). Dodam, że to nie sprawa cewki i instalacji, bo ostatnio wszystko mierzyłem i wszystko było w porządku. Czy to może być jebnięta świeca?

PS. jeśli będe brać nową, to mam patrzeć tylko na oznaczenie NGK R, czy dodatkowo na CR8EH 9?
 
     
Habit
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-09, 23:07   

Rayzeer napisał/a:
jeśli będe brać nową, to mam patrzeć tylko na oznaczenie NGK R, czy dodatkowo na CR8EH 9?

CR8EH9 na to masz patrzeć!! to jest ciepłota i coś tam jeszze..
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2013-01-10, 17:41   

No ale jak sprawdziłeś czy jest iskra? założyłeś fajkę na świecę, przytknąłeś gwintem do masy (karter silnika powiedzmy) i kręciłeś rozrusznikiem?


Bo nie wystarczy samej fajki nałożyć i trzymając se w ręce sprawdzać. Musi być masa.
Inaczej to nigdy nie będzie iskry.


Piszę bo nie wiem jaki jest Twój ogar z tym całym zagadnieniem.

musi być cr8eh9


ogólnie możesz sprawdzić samą cewkę fajkę i świecę tak (aby mieć pewność):

http://www.youtube.com/watch?v=nWzgj8puZBU
 
     
ferdas
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-09, 21:43   

proponuje wsiąść z denso bo w tamtym roku wysypało od zaje..nia podróbek NGk , sam się napatoczyłem na kilka takich w sumie 4 sztuki, potem denso kupiłem i juz było ok heh.
a sposób z bateryjką fajny hehe nie spodziweał bym się że na bateryjce da rade , zawsze jak potrzebe miałem w instatacji motocykla sprawdzałem przez akumulator hehe ale bakteryjka hehe nie samowite heh
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13