Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Dominator w terenie
Autor Wiadomość
marsalis78
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-01, 07:05   Dominator w terenie

Witam
Mam do was pytanko, nie je 1/4 dziłem dominatorem ani nawet czymś podobnym. Moja zabawa parę lat temu to były crossy. Moje pytanie do was brzmi, Jak dominator sprawdza się terenie, chodzi mi o las ale nie drogi leśne a na przełaj. Oglądałem kilka filmików na Youtube i jestem trochę porażony negatywnie... Albo faktycznie motor się nie nadaje, chod 1/4 150kg powinno być do opanowania, albo kierowcy na filmikach ciut mało umiejętności. Rozumiem że to nie cross, ale kilka opini słyszałem że nawet z większym wzniesieniem Dominator ma problem... a nie ukrywam że wygląd tego motocykla mnie zauroczył:)
Dziękuję za pomoc
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2012-06-01, 12:42   

180kg jest męczące, domino nie ma problemów z górkami, co najwyżej kierowcy

w przeciwienstwie do krosówek potrzebne są świeże gumy, c02 przy 10mm bieżnika jest już słaba, dobry wybór na tył to chyba raczej tylko k74, na przód c17 starcza ale po 2kkm już ślizga
najważniejszy jest rozpęd :)


wzdłuż strumienia też idzie

do skakania już słabo
 
     
cubiacus 
Husky TE 310


Wiek: 44
Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 932
Skąd: Łódź - Kraków
Wysłany: 2012-06-01, 13:40   

potwierdzam:) ciężkie to to trochę, ale dla mnie off ponad wszystko:)) generalnie daje sobie radę prawie wszędzie, tylko na dobrych gumach oczywiście

tylko wyhamowywanie... ehh, zatrzymaj toto w miejscu to zobaczysz hehehe;)) przez to i zakręty ostrożniej się robi,

no i wyciąganie z błota daje w ... plecy, ale poza tym OFF RULES
 
     
marsalis78
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-01, 16:48   

Baardzo mnie cieszą takie odpowiedzi:)
Dziękuję za pomoc. Spodziewałem się że off road będzie wymagał większej siły, ale z drugiej strony to chyba o to chodzi :mrgreen: Więc w najbliższym czasie zacznę się rozglądać za potencjalnym nabytkiem:)
 
     
zuczek 38 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1188
Skąd: Sosnowo
Wysłany: 2012-06-01, 17:25   

Ja od 4 lat latam dominatorem w offie , asfaltem tyle co na zlot :lol: i powiem tak jak sie komu podoba to napewno będzie zadowolony , może i ciężki ale za to jaka radość jak sie go wyrwie z błota . Ogólnie jedzie wszędzie na ile pozwoli mu wytrawny kierowca . http://hondadominator.socjum.pl/galeria/foto/88
 
 
     
SiMarco
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-02, 00:07   

Off jest wymagający :mrgreen: Kondycja się przyda :mrgreen:
Ja się upocę zawsze konkretnie na każdym wypadzie, szczególnie na piaskach. Zadyszka przy przejazdach i walce z masą, która nie chce jechać prosto, przy glebach i podnoszeniu klunkra... Same szutry, polne, leśne, krótkie odcinki miękkie (piasek czy błoto) przelatuje na luzie - dobra pozycja, dobry bieg i gotowość do odkręcenia manety w podbramkowej sytuacji wyciągają to moto bez kłopotów. Samo latanie sprzętu między nogami jest do ogarnięcia, masa tu nie daje w kość, jestem w stanie go kontrować ciałem - oczywiście na stojaka tylko. Wtedy dokucza trochę za niska kierownica.

Tak czy siak sprzęt jest fajny do latania skrótami ale nie do upalania.

Za to w mieście jest fajny :mrgreen: Między światłami puszki zostawia w tyle, jest na tyle wąski, żeby przeciskać się na pole position i na tyle głośny, żeby być zauważonym.
Pyrkam sobie max 90-110 km/h i wystarcza.

Jeżdżę na E09 na obu kołach.
Na suchym asfalcie jest super. Na mokrym... nie wiem :mrgreen: Unikam mokrego i unikam sprawdzenia granicy :mrgreen:
Co ciekawe na E09 kładzie mi się w zakręty bez konieczności szarpania kierownicą w przeciwskręt. Na szosowych było to konieczne.
W offie jest genialnie ;-) Trakcja obu kół naprawdę świetna. Mam jeszcze lęki przed długimi podjazdami... mam wrażenie, że tył szybko traci przyczepność... A wtedy Dominator dość szybko wali się na boki.
Ale ja to leszcz jestem i wiek już nie ten i pewnie cohones... no wiecie :mrgreen:
 
     
marsalis78
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-02, 17:40   

Dzięki jeszcze raz za pomoc. Dziś udało mi się poje 1/4 dzić w lesie tymże motocyklem, i jestem pod wrażeniem. Fakt fizycznie dobił mnie:). Ale muszę przyznać że nie jest to motorek który wybacza błędy w prowadzeniu (dodatkowo egzemplarz na którym je 1/4 dziłem, zapomniał już chyba co to jest olej w lagach :-P ). Pomimo masy daje się fajnie prowadzić, nie reaguje jak crossy na których je 1/4 dziłem, ale fajnie zestrojona moc i wyższe obroty daje extra efekt. Teraz to już zacząłem poszukiwania Domina dla siebie na poważnie.
 
     
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2012-06-02, 17:51   

Pozrzędzę, ale proszę was, nie je 1/4 dzijcie na przełaj przez lasy :(
 
 
     
cubiacus 
Husky TE 310


Wiek: 44
Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 932
Skąd: Łódź - Kraków
Wysłany: 2012-06-03, 12:41   

Podpisuję się po przedmówcą... znaczy po;) Nie je 1/4 dzimy po parkach, rezerwatach i lasach (chyba że jest droga jak wół i zieloni pozwolą:-D
 
     
marsalis78
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-16, 19:16   

Witam po dłuższej przerwie. Niestety Dominator przegrał z Kawasaki KLR600. Dziękuję za pomoc i wasze opinie. Pozdrawiam
 
     
kulka 
bigfan 502342832


Wiek: 52
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 287
Skąd: strzelin / okolica
Wysłany: 2012-07-17, 22:36   

niestety dla ciebie kolego :mrgreen:
 
     
MaciekTOS
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-18, 23:12   

HEheheh :evil: :evil: Też mi się Kawasaki nie kojarzy dobrze
 
     
paweloc105
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-19, 20:58   

kawasaki jebnij w krzaki:P oczywiście żartuję:P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12