Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wyciek benzyny
Autor Wiadomość
JolKar
[Usunięty]

  Wysłany: 2012-07-06, 22:27   Wyciek benzyny

Pod nieobecność właścicela-Karola, chciałam przejechać się Dominatorem. Po prawie trzech miesiącach nieodpalania, trochę ciężko było go uruchomić. Odkręcenie dopływu paliwa, odczekanie, próba zapalenia z ssaniem, bez, z gazem, na pych itp. W końcu zaskoczył. Pochodził pochodził, już prawie wyłączyłam ssanie i obroty się unormowały, a tu spod motocykla zaczyna coś ciec. Wyłączyłam silnik. Okazało się, że leje się benzyna i to ciurkiem, póki nie zakręciłam kurka! O co tu chodzi? Zlokalizowałam miejsce wycieku z prawej strony motocykla:





Czy coś się odłączyło?

(Nie sprawdzałam, czy zalałam świece, a akumulator okazał się wadliwy, bolec się rusza i często nie kontaktuje)
 
     
zuczek 38 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1188
Skąd: Sosnowo
Wysłany: 2012-07-07, 06:35   

po przekręceniu kranika dostał się jakiś paproch pod iglice zaworku pływaka , bez rozbierania ga 1/4 nika można zrobić dwie rzeczy
1 wypalić całe paliwo z ga 1/4 nika , odkręcić kranik i zobaczyć czy paliwo będzie sie przelewało
2 wypalić całe paliwo z ga 1/4 nika , odkręcić kranik jak będzie się napełniać to stukać w ga 1/4 nik .
jak te sposoby zawiodą trzeba rozebrać dół ga 1/4 nika i przeczyścić zaworek .
żartowałem jest 3 sposób z myjką ultradzwiekową
3 wypalając całe paliwo wprowadzić silnik w na czerwone pole obrotomierza o odkręcić kranik wibrację mogą pomóc w czyszczeni zaworka

pozdrawiam i miej nadzieje że trzy sposoby zadziałają bo inaczej będzie operacja
 
 
     
JolKar
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-07, 09:05   

Ok, zabieram się do wypalania :-)
Ostatnio zmieniony przez JolKar 2012-07-07, 09:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
JolKar
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-07, 09:20   

A ten dziubek, z którego cieknie benzyna (to jest chyba 4), nie powinien mieć podłączonego wężyka?
[element 27]

 
     
zuczek 38 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1188
Skąd: Sosnowo
Wysłany: 2012-07-07, 11:39   

wężyk jest albo nie ma lepiej jak jest wtedy benzyna leci pod motorek a nie na rozgrzany silnik :mrgreen:
 
 
     
JolKar
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-07, 13:58   

OK, jakiś wężyk dopasuję. No dobra, to se poczyściłam zaworek - moto nie odpala. Odkręciłam świecę, która dość brudna mi się wydaje (podobno wymieniona tuż przed naszym kupnem), natomiast fajka została mi w ręku :evil:
 
     
Habit
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-07, 14:24   

Ooo to masz przyczynę nie zapalania...:)
Co do ga 1/4 nika to możesz jeszcze kompresorem dmuchnąć w wężyk doprowadzający paliwo:)
 
     
JolKar
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-12, 16:22   

Ok, udało się przepalić ga 1/4 nik :) Wystarczył podpunkt 1 i 2 Zuczka :) Dzięki :)
Ps. Bak paliwa jest od środka czyściutki, brak rdzy itp.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12